„Partnerów do współpracy najlepiej szukać blisko”

0

Pierwszą gminą powiatu raciborskiego, z którą Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu podpisała porozumienie o współpracy jest gmina Kornowac. Przedstawiciele uczelni oraz gminy spotkali się w tej sprawie.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu podpisała porozumienie o współpracy z gminą Kornowac. Przedstawiciele gminy (wójt Grzegorz Niestrój, przewodniczący rady gminy Mirosław Małek oraz inspektor do spraw oświaty, kultury i sportu Michał Krasek) oraz PWSZ (rektor Michał Szepelawy) o warunkach współpracy rozmawiali w poniedziałek w murach uczelni. – Z propozycjami współpracy staramy się nie wychodzić poza ościenne gminy. Partnerów najlepiej bowiem szukać blisko – mówił podczas spotkania rektor PWSZ w Raciborzu, Michał Szepelawy. – Współpraca naszej uczelni z gminami powiatu raciborskiego prowadzona jest od dawna. Nasi studenci odbywają praktyki i staże w okolicznych szkołach. Mamy jednak o wiele większy potencjał. Dzięki Instytutowi Kultury Fizycznej możemy na przykład służyć pomocą przy organizacji imprez sportowych, a dzięki Instytutowi Sztuki pomocą przy wykonaniu różnego typu dokumentacji fotograficznej – tłumaczył rektor. Umowa z gminą Kornowac jest pierwszą tego typu umową. Wcześniej raciborska uczelnia zawierała umowy o współpracy ze szkołami czy powiatami. Kornowac jest natomiast pierwszą gminą, z jaką PWSZ oficjalnie podjęła współpracę.

- reklama -

Przedstawicieli gminy Kornowac interesowało czy uczelnia korzysta ze środków z Unii Europejskiej. Rektor na pytanie gości odpowiedział jednak przecząco. – Staramy się, jednak pieniądze zazwyczaj dostają większe ośrodki akademickie. Realizujemy za to mnóstwo małych projektów – wytłumaczył.

 

 

 

 

Mimo tego, że uczelnia i gmina Kornowac dopiero teraz podpisały umowę o współpracy to trwa ona już od kilku miesięcy. Studenci kierunku edukacja artystyczna oraz członkowie koła naukowego Foton z Gabrielą Habrom – Rokosz na czele uczestniczyli w realizacji jednego z projektów, który przeprowadzony został na terenie wsi Kobyla (gmina Kornowac). Przedstawiciele gminy korzystając z okazji, podczas spotkania wręczyli rektorowi oficjalne podziękowania za pomoc przy realizacji projektu "Pocztówka z Kobyli. Z aparatem w ręku". 

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here