Sejm jak cyrk? Czy sprawa trafi do sądu?

8

Na poniedziałkowym posiedzeniu miejskiej komisji budżetu radny Stanisław Borowik porównał Sejm do cyrku . Sprawą zainteresowała się Gazeta Wyborcza, która zastanawia się czy nie jest to aby znieważenie.– Sejm wygląda jak cyrk, tak samo jest okrągły – powiedział podczas poniedziałkowej komisji budżetu radny miejski, Stanisław Borowik (pisaliśmy o tym tutaj ). Słowa te padły podczas rozmowy na temat projektu uchwały, w której radni chcą zwrócić się do rządu o bardziej sprawiedliwy podział wpływów z podatków. Mocnymi słowami radnego Borowika zainteresowały się media i to nie tylko te lokalne. – A skoro sądy w Polsce dopiero co skazywały ludzi za wyśmiewanie prezydenta RP i zwrot "ty matole" pod adresem premiera rządu RP, to kto wie, jaki by zapadł wyrok, gdyby wybrańcy narodu przy ul. Wiejskiej poczuli się dotknięci Borowikowym porównaniem? – czytamy w Gazecie Wyborczej.

Dziennikarze Gazety Wyborczej z tym pytaniem zwrócili się do samych zainteresowanych. – Czy radny Borowik powinien się już bać, czy może miał rację i w swoim miejscu pracy przy ul. Wiejskiej stali bywalcy też się czują jak w cyrku? – pytali w Kancelarii Sejmu. Jednoznacznej odpowiedzi na razie nie uzyskali. Czy radny powinien się obawiać?

- reklama -

/p/

- reklama -

8 KOMENTARZE

 1. Co wy chcecie od borowika on powiedział prawdę. Pierwsdzy raz słyszałam aby radny odważył się powiedziedź prawdę i teraz atakują go wszystkie media z gazetą wyborczą na czele. Powiem tylko tyle zabrać ręce od prawdziwej demokracji Panie strażaku niech pan się nie daje tym pismakom bo my jako raciborzanie popieramy pana i nie damy pana skrzywddić.

 2. Panie Borowik pragnę Panu przekazać że skontaktuję się z gdy Parlament oskarży Pana o zniesławienie. Obiecuję Panu że moja kanceralia będzie Pana bronić nieodpłatnie bo Pan na to zasługuje. Będzie to dla nas proces który poraz kolejny pokaże słabość władzy.Znamy na BIP Pana adres e-mail oraz telefon.
  Pozdrawiam KA

 3. Znamienity prawnik Cz.Znamierowski tak mawiał o parlamencie:”to produkowana na jarmarkach świata zabawna kukła,która gra wolę ludu”..a Gadułą Wyrodną nie ma się co przejmować.

 4. ~hehehe! (Dzisiaj 08:13)
  Ocena: 0 + | – Cytuj
  prawnik (Wczoraj 19:44)
  Ocena: 0 + | – Cytuj
  ,,Panie Borowik pragnę Panu przekazać że skontaktuję się z gdy Parlament oskarży Pana o zniesławienie. Obiecuję Panu że moja kanceralia będzie Pana bronić nieodpłatnie bo Pan na to zasługuje. Będzie to dla nas proces który poraz kolejny pokaże słabość władzy.Znamy na BIP Pana adres e-mail oraz telefon.
  Pozdrawiam KA,,
  Kancelaria prawna, a tyle błędów interpunkcyjnych – wstyd !
  1/ przed ,,że,, brak dwóch przecinków
  2/ przed ,,bo,,
  3/ przed ,,który,,
  Panie Borowik ! Niech Pan nie korzysta z usług K A , bo ośmieszy Pana, przed jakimkolwiek Sądem !
  ~obozowicz (Wczoraj 14:19)
  Ocena: 0 + | – Cytuj
  Nie bron Borowika, bo juz raz wywołał s k a n d a l miedzynarodowy, bedac pod wpływem alkoholu w Gąskach, przerzuciwszy włściciela posesji, Niemca, przez płot i skończyły się Gaski ! Gmina pozbyła sie Raciborza, w zwiazku z takim s k a n d a l i c z n y m zachowaniem sie Borowika. A zasług nie ma ….żadnych poza tym, ze bierze udział w organizacji sw. st. Kaczyny!

 5. Do szperacza
  Rozpoczynamy w poniedziałek postępowanie o ustalenie przez sąd z którego komputera Pan korzesta za kłamliwe doniesieni że Pan Borowik, w czasie podytu w Gąskach jak Pan twierdzi wywołał skandal międzynarodowy po pianemu.Przypominam Panu że skontaktowaliśmy się z policją w Mielnie która oświadczyła że takiego zgłoszenia oraz incydentu od 20 lat nie było. Urząd Miasta oświadzczył że na własny wniosek nie potrafił utrzymać obóz w Gąskach, ze względów finansowych, i dlatego likwidacja obózu w Gąskach nastąpiła na rzecz obozu w Pleśnej.
  Panie szperaczu proszę się teraz obawiać.
  Nie można pisać kłamstwa oraz nieprawdę dlatego trzeba, z tym w końcu skończyć, aby wszyscy którzy oszczerstwami na portalach bezkarnie się wypowiadają zostali odpowiednio ukarani.

 6. Do ,,jana,, Proponuje najpierw skontaktowac się z komendantem obozu w Gaskach, kiedy to wydarzenie miało miejsce oraz z samym …….poszkodowanym, jeżeli jeszcze żyje, to własciciel posesji…. za płotem ! I ustalic z samym Borowikiem czy sobie tego życzy, ponieważ zdarzenie widzieli również inni uczestncy obozu. A wydarzenie, miało miejsce ponad 20 lat temu, policji nie była wezwana na miejsce, sprawa dotarła tylko do władz gminy i tam należy szukac potwierdzenia zdarzenia – zgłoszona przez poszkodowanego Niemca. Żadania jakie pózniej stawiała gmina ,,poruszona,, incydentem obozowym / budowa obiektów stałych/ były niemożliwe do zaakceptowania przez Racibórz /chcac sie pozbyc obozu na rzecz ewentualnych prywatnych zachodnich włascicieli / tym samym obóz m u s i a ł pasc! I prosze dokładniej przyjrzec sie komentarzowi ,,szperacz,, ……cytuje posty trzech innych forumowiczów! A obóz w Pesnej był obozem KH ZHP przejety w wrogi sposób przez działania osób wykorzystujac ,,niemoc,, finansowa i kadrowa raciborskiego Hufca!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here