PWSZ w Raciborzu uczelnią przewodnią polskiego hokeja

2

Raciborska uczelnia będzie kształcić hokeistów. Ich tok nauczania dostosowany będzie do terminów rozgrywek ligowych i treningów. W tej sprawie do Raciborza przyjechał prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, Piotr Hałasik.

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu wykształcenie zdobyć będą mogli hokeiści. Uczelnia nawiązała bowiem współpracę z Polskim i Śląskim Związkiem Hokeja. Raciborska uczelnia zobowiązała się stworzyć dobre warunki kształcenia hokeistom, którzy będą chcieli zdobyć wykształcenie na kierunku Wychowanie Fizyczne o specjalności Instruktorsko – Trenerskiej. Ich tok nauczania dostosowany będzie do treningów oraz do harmonogramu rozgrywek ligowych. Przedstawiciele związku hokeja przyjechali do Raciborza, aby spotkać się z władzami PWSZ i podpisać list intencyjny. W spotkaniu udział wzięli między innymi prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, Piotr Hałasik, prezes Śląskiego Związku Hokeja na Lodzie Mirosław Minkina, prof. Jerzy Pośpiech, prorektor Juliusz Kieś oraz rektor Michał Szepelawy.

- reklama -

 

List intencyjny pomiędzy Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie i Państwową
Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu podpisano 1 października.

 

– Kierujemy się dobrem naszych zawodników. Kariera sportowca nie trwa długo. Chcemy, aby później nie mieli problemu ze znalezieniem dobrego zawodu. Bo nie liczy się tylko sport, ale także wykształcenie. Stąd współpraca – mówił prezes Piotr Hałasik. Dlaczego wybrano raciborską uczelnię? – Tutaj spotkaliśmy sportową atmosferę oraz ludzi, którzy pokochali hokej. PWSZ w Raciborzu będzie uczelnią przewodnią polskiego hokeja na lodzie. Wszystkie renomowane uczelnie mogą zazdrościć raciborskiej uczelni – dodał prezes.

 

Prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, Piotr Hałasik i rektor
Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Michał Szepelawy.

 

– Liczymy na to, że hokeiści będą chcieli się u nas kształcić. U nas mogą liczyć na indywidualny tok nauczania i na wykwalifikowaną kadrę. Jesteśmy w stanie stworzyć im odpowiednie warunki do nauki. Jest to ogromne wyzwanie dla uczelni, ale na pewno wszystko się uda – przekonywał rektor PWSZ w Raciborzu, Michał Szepelawy. W poniedziałek, 1 października w murach uczelni podpisano list intencyjny, formalizujący współpracę. Niedługo podpisana również zostanie umowa o współpracy.

 

/p/ 

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here