Cała Polska czyta dzieciom po angielsku

1

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu we współpracy z Centrum Helen Doron zorganizowała spotkania propagując akcję Cała Polska czyta dzieciom. Tym razem czytano po angielsku.

Przytulne ściany Kącika Malucha w Oddziale dla Dzieci gościły Katarzynę Dukę, lektorkę z Centrum Helen Doron. Do wspólnej zabawy z językiem angielskim zaproszono grupę czterolatków z Przedszkola nr 15 w Raciborzu, które mimo młodego wieku i wczesnej pory okazały się być pojętnymi uczniami, ochoczo powtarzającymi poznane angielskie słówka.

- reklama -

 

 

 

 

 

Po popołudniu do odrobiny językowej gimnastyki pojawiły się chętne dzieci wraz z rodzicami.  Uczestnicy obu spotkań mieli okazję policzyć po angielsku do dziesięciu (korzystając z pomocy naukowej własnych palców) oraz poznać kilka przydatnych wyrażeń, które pomogły zrozumieć historię wróżki Mirandy i gąsienicy Belindy.

Zorganizowane spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem, w związku z tym ciągu dalszego należy oczekiwać niebawem. Przed dziećmi jeszcze wiele angielskich słówek do poznania.

 

źródło: biblrac

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

 1. Polak

  …dobrze jest znać obce języki,ale…
  Szkoda że coraz częściej spotykamy się z ignorancją języka polskiego- w mowie i piśmie !
  w szkołach lekturą jest fantastyka,a nie wybitna zapomniana literatura polskich wieszczy!
  Maturzysta nie zna Pana Tadeusza,Wesela,Trylogii,Kochanowskiegi..itd…
  W innych państwach stawia się na swój jezyk i popiera się swoją produkcję,gospodarkę. W naszym kraju-w Polsce- oddala się od polskości – pod kazdym względem…..to przykre ..smutne..

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here