Dzień Papieski w Dniu Nauczyciela

0

14 października Gimnazjum nr 5 im. Jana Pawła II świętowało Dzień Papieski, organizując Dzień Patrona szkoły. Obchody połączono z akademią z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W uroczystej akademii udział wzięli pracownicy szkoły, uczniowie i ich rodzice.


W lirycznym nastroju jesieni nagrody odebrali wyróżnieni nauczyciele. Szczególne brawa od uczniów otrzymali wyróżnieni: Nagrodą Prezydenta wicedyrektor G5 Renata Dradrach-Szweda i Nagrodą Śląskiego Kuratora Oświaty dyrektor G5 Dariusz Malinowski.


Akademia zakończona udziałem uczniów i nauczycieli we Mszy św. w kościele NSPJ była jednym z punktów programu obchodów Dnia Patrona. Kolejny to Festyn rodzinny, corocznie organizowany przez szkołę dla środowiska lokalnego. Tu największym zainteresowaniem cieszył się pokaz Szkoły sztuki walki prowadzonej przez Grzegorza Wachowskiego. Z kolei uczniowie G5 i dzieci z okolicznych podwórek wzięli udział w zabawach i konkurencjach przygotowanych specjalnie dla gości festynu. Zawodnicy zmierzyli się w podnoszeniu ciężarów (czyli ciężarków), popisywali się celnością rzutów do kosza, próbowali sił w konkurencjach wymagających precyzji, a także usiłowali opanować sztukę chodzenia na szczudłach.


Całość zakończył mecz absolwenci G5 kontra księża okolicznych parafii. Każda z 11 bramek strzelonych w dwóch częściach meczu (z czego 6 na korzyść księży) wywoływała burzliwe emocje.
Jesienna pogoda i jesienna kolorystyka stanowiły dopełnienie atmosfery tego dnia.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here