Mieszko niezagrożony, branża cukiernicza oprze się kryzysowi

1

Zdaniem analityków z Millenium notowania ZPC Mieszko będą szły w górę. Wszystko dzięki odporności branży na kryzys i ubiegłorocznym przejęciom, które wkrótce przyniosą jeszcze więcej korzyści. Dla Zakładów Przemysłu Cukierniczego Mieszko nadchodzą dobre czasy. Tak twierdzą analitycy Domu Maklerskiego Millenium. Ich zdaniem opłacalne jest akumulowanie akcji spółki, których notowania w najbliższym czasie powinny wzrosnąć o ok. 10 proc. O przewidywaniach analityków z Millenium pisze cytowany przez gpwinfostrefa.pl biznesowy oddział Polskiej Agencji Prasowej (biznes.pap.pl).

Na kondycję mieszka w korzystny sposób powinny wpłynąć przeprowadzone przez spółkę w zeszłym roku przejęcia (m. in. w listopadzie 2011 roku Mieszko przejęło za niemalże 32 mln zł spółkę TB Investicja). Te kroki pozwoliły podwoić przychody spółki.

- reklama -

– Naszym zdaniem dzięki integracji przejętych firm w kolejnych latach wyniki będą się poprawiać – piszą analitycy. Dodatkowo zdaniem ekspertów z Millenium branża cukiernicza należy do najbardziej odpornych na spowolnienie gospodarcze, co również nie pozostaje bez znaczenia w obecnych warunkach.


Zakład w Raciborzu, mimo przejęcia przez Litwinów, nadal działa (fot. Patrycja Krupińska). Zobacz zdjęcia>>>

Spółkę kontroluje Bisantio Investments Ltd., która należy do grupy kapitałowej Vladasa Numavičiusa. Choć ZPC Mieszko nie rozliczają się z podatków w Raciborzu, ich częściowa działalność nie pozostaje bez wpływu na gospodarkę Raciborza, dzięki wciąż działającej fabryce przy ul. Starowiejskiej.

oprac. /żet/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here