
Po niezbyt udanym początku sezonu i dwóch porażkach siatkarki GS UKS Krzanowice złapały wiatr w żagle i zanotowały trzecie z rzędu zwycięstwo w III lidze. Tym razem nie dały żadnych szans drużynie z Wilkowic.
W piątej kolejce spotkań krzanowiczanki podejmowały u siebie ostatnia w tabeli drużynę z Wilkowic. Od pierwszych piłek widać było różnicę umiejętności na korzyść gospodyń, które raz po raz zdobywały punkty czy to z zagrywki, czy po wyprowadzeniu skutecznej kontry. Dwa pierwsze sety minęły szybko i trwały tylko 34 minuty.
W trzeciej odsłonie trener Krzanowic dawał pograć kadetkom, które muszą się ogrywać na poziomie III ligi, by w lidze kadetek wypadły jak najlepiej. Dlatego trzecia partia była bardziej zacięta, ale prowadzona pod pełną kontrolą krzanowiczanek. O przewadze Krzanowic świadczy fakt, że w całym meczu dziewczyny straciły tylko 44 małe punkty.
GS UKS Krzanowice – GLKS Wilkowice 3 : 0 (8,13,23)
Skład: Magdalena Sławik, Klaudia Nagler, Justyna Swierczek, Agnieszka Breitschedel, Karolina Daniszewska, Joanna Swierczek, Simona Duda, Karolina Łobos, Malwina Skoczylas.
oprac. /ps/





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)

![Trzech zawodników RTW na Mistrzostwach Świata ISA w Salwadorze [ZDJĘCIA] Trzech zawodników RTW na Mistrzostwach Świata ISA w Salwadorze](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/raciborskie-towarzystwo-wioslarskie-rtw.jpg)
![Uczennice ZSP Pogrzebień wśród najlepszych drużyn w Polsce [ZDJĘCIA] Uczennice ZSP Pogrzebień wśród najlepszych drużyn w Polsce](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/zsp-pogrzebien.jpg)
![Lodowisko Piastor w Raciborzu otwarte [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/lodowisko-piastor-raciborz.jpg)


