RAFAKO: budowa w Bełchatowie zakończona sukcesem

0

RAFAKO SA zakończyło budowę instalacji odsiarczania spalin w Elektrowni Bełchatów. Warta ponad 300 mln zł inwestycja została zrealizowana w terminie.  Zobacz zdjęcia raciborskiego zakładu>>>
Warty 323 mln zł kontrakt na budowę instalacji odsiarczania spalin w Elektrowni Bełchatów RAFAKO podpisało jeszcze w listopadzie 2009 roku. Mimo zawirowań, które w tym czasie towarzyszyły RAFAKO (a w zasadzie spółkom kontrolującym raciborski zakład), prace udało się zakończyć w terminie.

Odbiór techniczny instalacji odsiarczania spalin  odbył się niespełna miesiąc temu, 25 września, na terenie Elektrowni Bełchatów. – Współpraca z RAFAKO była przykładowa. Ta inwestycja była sporym wyzwaniem. Mimo to prace przebiegały zgodnie z harmonogramem i zakończyły się w terminie – mówi Stanisław Papuga, Zastępca Dyrektora Oddziału, Dyrektor Techniczny w PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., Oddział Elektrownia Bełchatów. – To dla nas bardzo ważna inwestycja, dzięki której nasza elektrownia będzie spełniać wszystkie wymogi związane z ochroną środowiska pod kątem emisji tlenków siarki. Szczególnego znaczenia nabierze to od roku 2016, kiedy dotyczące tego normy będą znacznie bardziej rygorystyczne niż obecnie.  Bez tej instalacji aż dwa bloki musiałaby zostać wyłączone z eksploatacji – dodaje Stanisław Papuga.

- reklama -


Odbiór instalacji odsiarczania spalin w Elektrowni Bełchatów (fot. rafako.com.pl). Zobacz zdjęcia raciborskiego zakładu>>>

– Zakończenie tej inwestycji kończy także pewien etap współpracy między obiema firmami. RAFAKO miało swój udział w budowie lub modernizacji  wszystkich instalacji odsiarczania spalin w Elektrowni Bełchatów. Można wręcz powiedzieć, że to właśnie na tej elektrowni, na przestrzeni wielu lat, RAFAKO zbudowało swój potencjał projektowy i wykonawczy w zakresie IOS. Mam nadzieję, że zaprocentuje to w kolejnych realizacjach, zarówno w kraju jak i za granicą – mówi Dariusz Karwacki, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor ds. Technicznych w RAFAKO S.A .

RAFAKO S.A realizuje tego typu projekty  od kilkunastu lat, w związku z tym mamy już spore doświadczenie. Efekty tego są widoczne m.in. w chwilach takich jak ta, gdy klient jest zadowolony z naszej pracy i mówi nam to otwarcie –  mówi kierownik projektu Stanisław Stępień.

Czytaj również artykuł: RAFAKO: w 2016 roku zysk netto przekroczy 100 mln zł?

źródło: rafako.com.pl, oprac. /żet/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here