
W dniach 13-16 października 2012 r. delegacja naszego przedszkola, wspólnie z nauczycielami i dyrektorami raciborskich przedszkoli gościła w Budapeszcie.
Celem wizyty była dalsza współpraca mająca za zadanie poznanie metod pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.
W ramach spotkania została zorganizowana konferencja, podczas której pedagodzy z Budapesztu przedstawili działalność swoich placówek, prezentując osiągnięcia w pracy z dzieckiem uzdolnionym, pokazując ciekawe techniki plastyczne stosowane w swojej pracy, poznawanie środowiska naturalnego poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą oraz zajęcia rytmiczno- ruchowe jako jeden ze sposobów pobudzania aktywności dziecka.
Prezentacje spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników konferencji.
Atrakcją pobytu była wycieczka do skansenu zabytków budownictwa wiejskiego oraz spacer
uliczkami malowniczego miasteczka z urokliwą niską zabudową w okolicach Budapesztu.
Były to dni pełne nowych doświadczeń, wrażeń i ciepła ze strony goszczących nas Węgrów.
Opr. T.F





![Piknik Na Pograniczu w Gorzycach przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/straz-graniczna-gorzyce-35-lecie.jpg)
![Klub Ojca raciborskiej biblioteki odkrywał tajemnice pszczół [ZDJĘCIA] Klub Ojca raciborskiej biblioteki odkrywał tajemnice pszczół](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/klub-ojca-pszczoly.jpg)
![Raciborski spektakl w drugim etapie ogólnopolskiego przeglądu teatralnego [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Przeznieksztalcenia.jpg)



![Raciborski spichlerz doceniony w ogólnopolskim konkursie [ZDJĘCIA] Raciborski spichlerz doceniony w ogólnopolskim konkursie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/spichlerz-chlopski-raciborz-sudol-2-1.jpg)
![Biblioteka w Rudach zaprosiła dzieci na warsztaty z okazji Dnia Ziemi [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach zaprosiła dzieci na warsztaty z okazji Dnia Ziemi](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka-rudy-dzien-ziemi.jpg)

![Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/rck-koncert-umuzykalniajacy.jpg)
![Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu [ZDJĘCIA] Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Laboratorium-Biochemii-i-Biofizyki-Fizjologii-oraz-Biologii-ANS-Raciborz.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)




![Przedszkole nr 24 w Raciborzu świętuje swoje 40-lecie [ZDJĘCIA] Przedszkole nr 24 w Raciborzu świętuje swoje 40-lecie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2024/12/przedszkole-nr-24.jpg)




