Sikorowski zagra w Raciborzu z okazji Święta Niepodległości

W Raciborskim Centrum Kultury z okazji Święta Niepodległości wystąpi Andrzej Sikorowski wraz z córką, Mają Sikorowską. Koncert będzie opowieścią o rodzinie, spostrzeżeniach i emocjach związanych z życiem.

Koncert to połączenie dwóch muzycznych pokoleń. Andrzej Sikorowski wykonuje w programie zarówno największe przeboje znane szerokiej publiczności, takie jak: "Ale to już było", "Jak kapitalizm, to kapitalizm", "Bardzo smutna piosenka retro", jak i utwory pochodzące z dwóch ostatnich wspólnie z córką nagranych płyt "Kraków-Saloniki" i "Sprawa rodzinna”. W programie Maja Sikorowska prezentuje swoją sztandarową piosenkę "Głos z oddali" oraz inne przeboje napisane dla niej przez ojca, takie jak "Koledzy taty" czy "Kraków-Saloniki" (kompozycja Seweryna Krajewskiego). Koncert jest opowieścią o rodzinie, spostrzeżeniach i emocjach związanych z życiem, które łączy dwie tradycje. Nie brakuje w nim greckich radosnych rytmów,  które przywołują znane powszechnie muzyczne tematy "Theos an ine". Maja Sikorowska, która wychowała się na piosence „wymagającej”, konsekwentnie kontynuuje rozpowszechnianie utworów szanujących kulturę słowa.

- reklama -

 

Koncert odbędzie się w niedzielę, 11 listopada o godz. 18.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 21. Bilety w cenie 20 złotych.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here