RAFAMET: stabilna sytuacja mimo malejących zysków

0

Grupa Kapitałowa RAFAMET opublikowała raport finansowy za trzy kwartały 2012 roku. Choć zysk utrzymał się na stabilnym poziomie, rentowność akcji kuźniańskiego zakładu zmalała. Grupa Kapitałowa RAFAMET (w skład której wchodzą RAFAMET S.A. i Zespół Odlewni "RAFAMET" sp. z o.o.) opublikowała sprawozdanie finansowe za pierwsze trzy kwartały 2012 roku. Jak wygląda kondycja finansowa najważniejszej kuźniańskiej firmy?

Od stycznia do końca września 2012 roku GK RAFAMET wypracowała niemalże 16 mln zł zysków na sprzedaży. W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, dotychczasowy tegoroczny zysk ze sprzedaży zmniejszył się o prawie 3,5 mln zł. Spowodowane jest to w głównej mierze znacznym wzrostem kosztów wytworzenia sprzedawanych przez GK RAFAMET wyrobów i usług.

- reklama -


Stale powiększa się portfel zamówień RAFAMET S.A (fot. rafamet.com). Czytaj również artykuł: Tokarki RAFAMETU będą pracować w tropikachZobacz zdjęcia produkowanych w Kuźni Raciborskiej maszyn>>>>

Również wypracowany przez grupę zysk płynący z działalności operacyjnej uległ w porównaniu z rokiem ubiegłym obniżeniu di 2,8 mln (z 3,1 mln zł). Summa summarum zysk na jedną akcję zwykłą spółki w pierwszych trzech kwartałach wyniósł 0,28 zł – o 13 groszy mniej niż w roku ubiegłym. Raport finansowy RAFAMET opublikował portal gpwinfostrefa.pl.

Obniżenie zysków GK RAFAMET mogłoby niepokoić, gdyby nie stale powiększający się portfel zamówień RAFAMET S.A., które dzięki mocom technologicznym i produkcyjnym, a także niekwestionowanej renomie na rynku nie ma problemów ze zdobywaniem kolejnych zamówień. Również kondycja Zespołu Odlewni "RAFAMET" sp. z o.o. jest coraz lepsza. Dzięki temu przyszłość zakładów z Kuźni Raciborskiej wydaje się być zabezpieczona.

oprac. /żet/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here