Wójt Alojzy Pieruszka nagrodził najlepszych sportowców

0

Sport szkolny i sport wyczynowy – na te dwie kategorie podzielili urzędnicy z gminy Rudnik najlepszych sportowców. Najbardziej wyróżniającym się wójt wręczył w środę, 14 listopada stypendia sportowe (zdjęcia).

Powędrowały do uczniów szkół z gminy Rudnik, którzy osiągnęli znaczące miejsca na zawodach o zasięgu rejonowym lub wojewódzkim oraz członków formacji sportowych działających na tym terenie, w tym szczególnie członków klubu "Dąb" Brzeźnica. – Zależy nam, by podkreślić ich osiągnięcia, bo tutaj chodzi już o zawody ogólnopolskie, o Mistrzostwa Europy, a nawet Mistrzostwa Świata – mówił wójt Alojzy Pieruszka.

- reklama -

– Zależało mi na tym, żeby pokazać naszych zawodników – mówił prezes LKS "Dąb" Brzeźnica, Hubert Skornia – Mamy u nas kobiecą i męską sekcję, nie rozgrywamy ligi drużynowej, zapaśnicy startują w turniejach indywidualnych, jako klub startujemy rocznie w ponad 50 imprezach. Za każdym razem chcemy godnie reprezentować gminę Rudnik, za każdym razem podkreślamy, że stąd wywodzi się nasz klub. Sam Hubert Skornia w "Dębie" działa od 1953. Najpierw jako zawodnik, później przez 30 lat byłem trenerem, teraz jestem prezesem – wymienia – Z radością patrzę na kolejnych zdolnych zawodników, którzy rozwijają się pod naszymi skrzydłami – zaznaczał.

 

 

 

 

 

Wśród wyróżnionych zapaśniczek znalazła się Paula Kozłow. – Co mi się podoba w zapasach? Osiąganie wyniku, sukces, który daje satysfakcję – mówiła. A jakie sukcesy ma na koncie? Paula to Mistrzyni Polski Juniorek, 5. miejsce w Mistrzostwach Europy, uczestnictwo w Mistrzostwach Świata. Wyróżnienie otrzymał również m. in. Mateusz Kampik, który trenuje zapasy od 9 lat. – Na pierwszy trening zaprowadził mnie tata, spodobało mi się – wyjaśnia – był uczestnikiem Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata, w ubiegłym roku zajął pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów. Stypendia i dyplomy powędrowały również do uczennic ze szkoły w Gamowie. – Bardzo nas one cieszą, my stawiamy głównie na piłkę nożną, w okresie letnim i na tenisa stołowego w czasie zimowym – mówił trener, nauczyciel ze szkoły w Gamowie Stefan Affa. – W tych dziedzinach zdobywamy nagrody. Dzieci trenują cały czas, bo stoły do tenisa są rozstawione na korytarzach i dzici każdą wolną chwilę wykorzystują na treningu, oprócz tego są zajecia popołudniowe, tutaj głównym trenerem jest… wójt Alojzy Pieruszka.

Stefan Affa był również członkiem 5-osobowej komisji stypendialnej, której przewodniczył Jań Deńca z Urzędu Gminy w Rudniku. – Tę mini galę sportową organizujemy od 6 lat , w tym roku jest to usankcjonowane prawnie, mamy odpowiednią uchwałę, która mówi, że dwa razy do roku nagradzamy uczniów i kluby sportowe z całej gminy. Przed wakacjami za osiągnięcia w nauce, na olimpiadach przedmiotowych, jesienią wyróżniamy sportowców – mówił.

Po zakończeniu gali wójt Alojzy Pieruszka podzielił się jeszcze dobrą – szczególnie dla zapaśników – informacją, dotyczącą ich zaplecza treningowego.i sanitarnego. – Czyniliśmy starania by poprawić im warunki, uzyskaliśmy dofinansowanie do projektu dotyczącego odnowy i rozbudowy tych pomieszczeń, jesteśmy po przetargu, teren pod budowę został przekazany – wyjaśniał. Wkrótce ruszą prace budowlane. Klub w przyszłym roku obchodzi 60-lecie. nim rozpoczną się obchody tej rocznicy, warunki techniczne, zaplecze socjalne, powinny być już znacznie ulepszone – zapewniał wójt gminy Rudnik.

 

Nagrodzeni za osiągnięcia w sporcie szkolnym w roku 2011/2012

UKS „ZRYW” Rudnik -chłopcy „Piłkarska Kadra Czeka” – finał woj.      
Gimnazjum Rudnik – chłopcy III m-ce rejon, p. koszykowa      
Gimnazjum Rudnik – dziewczyny III m-ce rejon p. koszykowa      
Szkoła Podst. Rudnik – chłopcy III m-ce rejon p. koszykowa      
Szkoła Podst. Rudnik – dziewczyny III m-ce rejon. Sztafet . biegi przełajowe      
Szkoła Podst. Rudnik – chłopcy III m-ce rejon Czwórbój LA      
UKS Gamów – dziewczyny Finał  wojew. „piłkarska kadra czeka”      
UKS Gamów – dziewczyny Halowa piłka nożna elimin. międzywojew.      
Szkoła Podst. Gamów – dziewczyny Finał wojew. Puchar im. M. Wielgusa      
Szkoła Podst. Gamów –  dziewczyny Finał woj. tenis stołowy      
Alicja Multaniak – I m-ce drużynowo tańce z pomponami MP     

Nagrodzeni za promocję Gminy Rudnik za osiągnięcia sportowe: 

Sara Jezierzańska – LKS „Dąb” Brzeźnica      
Paula Kozłow – LKS „Dąb” Brzeźnica  
Agnieszka Król    – LKS „Dąb” Brzeźnica      
Nikol Chluba – LKS „Dąb” Brzeźnica  
Agata Tatar – LKS „Dąb” Brzeźnica      
Justyna Ratyńska – LKS „Dąb” Brzeźnica      
Sebastian Jezierzański – LKS „Dąb” Brzeźnica      
Mateusz Kampik – LKS „Dąb” Brzeźnica          
Patryk Ołenczyn    – LKS „Dąb” Brzeźnica          
Nataniel Ostrowski – LKS „Dąb” Brzeźnica
Patryk Żelechowski – LKS „Dąb” Brzeźnica      
Magdalena Kiersztyn – SMS „Victoria”  Racibórz

 

/s/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here