GS UKS Krzanowice: Pewne zwycięstwo z liderem

Bardzo szczęśliwy był poniedziałkowy wieczór dla siatkarek UKS-u, ponieważ drużyna kadetek pokonała gładko dziewczęta ze Skoczowa, a trzecioligowe zawodniczki pokonały dotychczasowego lidera z Rudy Śląskiej.

Pierwszy set meczu z Rudą Śląską zaczyna się od zaciętej walki do stanu 10:10, potem gospodynie odskakują na pięć punktów i wydawało się, że będzie po secie, jednak doświadczone zawodniczki drużyny gości doprowadzają do wyniku 19:19. Krzanowiczanki wytrzymały wojnę nerwów i w końcówce przechyliły szalę zwycięstwa na swoja korzyść.

Partia druga była jeszcze bardziej zacięta, zwycięstwo przechodziło raz na jedna raz na drugą stronę. Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej jak dwa punkty. Tym razem więcej zimnej krwi w końcówce seta zachowały dziewczęta z Rudy Śląskiej i wygrały na przewagi.

Wyraźnie zdenerwowane krzanowiczanki trzecią odsłonę zaczynają od zdecydowanych ataków, które demolują obronę gości. Przewaga gospodyń rosła z minuty na minutę, by po 11 minutach zakończyć seta.

W czwartym secie krzanowiczanki utrzymują swoją bardzo dobra grę i znów powiększają przewagę nad załamanymi liderkami z Rudy Śląskiej. Cała partia toczy się pod dyktando gospodyń, które 4-5 punktową przewagę utrzymywały do końca i wygrały za trzy punkty.

GS UKS Krzanowice   –   KPKS Halemba Ruda Śląska     3 : 1 (22,-25,10,19)

Skład: Magdalena Sławik, Klaudia Nagler, Julia Sycz, Agnieszka Breitschedel, Karolina Daniszewska, Joanna Swierczek oraz Joanna Staniszewska, Simona Duda, Karolina Łobos, Malwina Skoczylas.