
Dziś po godzinie ósmej na drodze Racibórz-Szymocice doszło do śmiertelnego w skutkach wypadku. Tir zderzył się z oplem corsą. Jedna osoba nie żyje, a jedna została ranna. Zobacz zdjęcia z miejsca zdarzenia.
Jedna ofiara śmiertelna i jedna osoba ranna – to bilans tragicznego wypadku, do którego doszło dziś rano po godzinie ósmej na trasie Racibórz-Szymocice drogi wojewódzkiej 919. Samochód dostawczy zderzył się z jadącym z naprzeciwka oplem corsą. Ofiarą śmiertelną jest 37-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego. Rannym jest jadący z nim 28-latek, który został przewieziony do szpitala w Raciborzu.

Z relacji świadków wynika, że kierujący samochodem ciężarowym (49-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej) zjechał z nieustalonych dotąd przyczyn na lewy pas drogi i zderzył się z jadącym z naprzeciwka oplem corsą. – Na miejscu jest zastępca komendanta policji, prokurator i pozostałe służby – powiedział nam Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Jadący za corsą renault traffic zjechał do rowu. Kierowca nie odniósł obrażeń.
/żet/




![Finał „Szansy na Sukces” z udziałem Błażeja Klimaszki już w niedzielę [WIDEO] blazej klimaszka](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/blazej-klimaszka.jpg)

![Sukces tancerek Skazy na ogólnopolskim turnieju w Łańcucie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/zespol-taneczny-skaza-raciborz.jpg)





![Młodzi miłośnicy czytania rywalizowali w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/swiatowy-dzien-ksiazki.jpg)
![Uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych zaprezentowali swoje prace [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/liceum-sztuk-plastycznych-dyplomy.jpg)
![Biblioteka w Rudach zaprosiła dzieci na warsztaty z okazji Dnia Ziemi [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach zaprosiła dzieci na warsztaty z okazji Dnia Ziemi](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka-rudy-dzien-ziemi.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)







