RAFAMET podpisał umowę z Alstomem

2

Rafamet podpisał umowę z należącym do grupy Alstom Alstomem Transport. Zakład z Kuźni Raciborskiej dostarczy tokarkę UBF 112N, która będzie pracowała w warsztatach metra w Bukareszcie. Alstom Transport zamówiło w Rafamecie tokarkę UBF 112N. Wyprodukowana przez Rafamet maszyna zostanie zainstalowana w warsztatach metra w Bukareszcie. – Kontrakt obejmuje nie tylko dostawę obrabiarki i jej wyposażenia, ale też transport, ubezpieczenie, montaż i uruchomienie tokarki na miejscu, a także przeszkolenie operatorów i personelu utrzymania ruchu użytkownika przez specjalistów z RAFAMETU – informuje Ewelina Niewrzoł z odpowiedzialnego za kontakty Rafametu z mediami Adventure Media.

- reklama -
Maszyna ma bardzo bogate wyposażenie, co pozwoli na wykorzystanie pełnego zakresu jej możliwości (fot. Adventure Media). Zobacz zdjęcia innych maszyn produkowanych w Rafamecie.

– Tokarka będzie wyposażona m.in. w urządzenia, oprogramowanie i narzędzia do planowania tarcz hamulcowych oraz czół zewnętrznych kół, urządzenie do odciągu pyłów i dymów ze strefy skrawania, połączenie systemu CNC z komputerem i lokalną bazą danych oraz system zdalnego diagnozowania stanu pracy obrabiarki. Jesteśmy przekonani, że klient będzie zadowolony, a nasza współpraca będzie kontynuowana. Złożyliśmy już nawet wstępne propozycje odnośnie dwóch innych naszych obrabiarek, które mogą być wykorzystane w warsztatach Alstomu i oczekujemy na pozytywny rozwój tych projektów – kierowniku sprzedaży Rafamet S. Stefaniszyn.
Dostawa obrabiarki do klienta w Bukareszcie nastąpi pod koniec kwietnia przyszłego roku, natomiast przekazanie jej do eksploatacji planowane jest na koniec września 2013 roku. Istnieje jednak możliwość, że nastąpi to szybciej. – Będziemy w stanie zamontować tę tokarkę i przekazać ją do eksploatacji wcześniej pod warunkiem, że klient przygotuje w odpowiednim czasie prawidłowy fundament na maszynę i będzie zainteresowany wcześniejszym terminem – zaznacza Stanisław Stefaniszyn.

oprac. /żet/

—————————————————————————————————————————

 

 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

 
Dodaj!

 
—————————————————————————————————————————-

Polecamy również:

RAFAMET: stabilna sytuacja mimo malejących zysków
Grupa Kapitałowa RAFAMET opublikowała raport finansowy za trzy kwartały 2012 roku. Choć zysk utrzymał się na stabilnym poziomie, rentowność akcji kuźniańskiego zakładu zmalała.

Tokarki RAFAMETU będą pracować w tropikach
Dwa wyprodukowane przez RAFAMET kolosalne centra obróbcze typu KCI trafią do Brazylii i Chile. Będą pracować w ekstremalnych warunkach, przez co zostaną poddane unikatowym modyfikacjom.

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here