Lider Projektu X o muzyce,koncertach i planach na przyszłość

2

– Początkowo miał to być jedynie krótki projekt, kilka utworów. Chcieliśmy zrobić coś innego. Nie wiedzieliśmy jak długo to potrwa, co z tego wyjdzie, czy wyjdzie cokolwiek… stąd nazwa zespołu – mówi Mateusz Sojka.

W przededniu koncertu grupy "Projekt X" (07.12.12, Koniec Świata) rozmawialiśmy z liderem zespołu, Mateuszem Sojką, nt. muzyki, zespołu, inspiracji i planów koncertów.

Redakcja: Dlaczego "Projekt X"?
- reklama -

Mateusz Sojka, lider "Projektu X": Początkowo miał to być jedynie krótki projekt, kilka utworów. Chcieliśmy zrobić coś innego. Nie wiedzieliśmy jak długo to potrwa, co z tego wyjdzie, czy wyjdzie cokolwiek (stąd nazwa zespołu). Z czasem wzajemnie odkrywaliśmy w sobie coraz większy potencjał, zaczęło nas to wciągać.

Lipcowy koncert Projekt X przyciągnął na "Koniec Świata" tłumy widzów. Zobacz zdjęcia z koncertu zespołu Projekt X na "Końcu Świata" (fot. Martyna Mularczyk).

Mówisz o odkrywaniu potencjału… Jak myślisz, na ile go Wam wystarczy? Zawojujecie rynek muzyczny?


Generalnie w tym co robimy chodzi o to, żeby tworzyć taką muzykę, której sami chcemy słuchać. Wcześniej mieliśmy okazję zagrać na dwóch dużych imprezach w Raciborzu, ale zrezygnowaliśmy. Postanowiliśmy lepiej przygotować się na swój debiut. Pierwszy koncert zagraliśmy na Końcu Świata w lipcu 2012 r. Sama frekwencja, a później reakcja publiczności dała nam wiele motywacji do działania. Dziękujemy! Nagraliśmy trzy utwory w studio, teledysk do jednego z nich i na tym nie poprzestaniemy.

Zamierzacie działać również poza Raciborzem i jego najbliższymi okolicami?

Już to robimy. Gramy koncerty również w większych miastach, tak często na ile pozwala nam na to sytuacja finansowa.

Co chcielibyście powiedzieć Waszej publiczności przed nadchodzącym koncertem?

Ludzie, słucha, potrzebujemy Was, bo to dzięki Wam wierzymy w Projekt X. Zapraszamy na nasz najbliższy koncert, który odbędzie się 7 grudnia na "Końcu Świata". Zaczynamy o godzinie 19:00.

/Anna Wanglorz, oprac. żet/

—————————————————————————————————————————

 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

 
Dodaj!

 
—————————————————————————————————————————-

Polecamy również:

Projekt X na Koniec Świata przyciągnął tłumy

Lepszego, pierwszego koncertu chyba nie mogli sobie wymarzyć. Piątkowy koncert zespołu Projekt X (zdjęcia>>) przyciągnął na Koniec Świata tłumy. Już podczas debiutanckiego występu zyskali sobie sympatię widzów.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. 666

    Tak tak, Maciej Sójka 🙂 yhym 🙂

  2. żet

    Heh, sam nie wiem skąd ten błąd… Już poprawione, przepraszam 😉

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here