Nie było chętnych na nieruchomości PWSZ

0

Kilka tygodni temu Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu wystawiła na sprzedaż dwie nieruchomości.  Władze uczelni mają już plany na to jak wykorzystać pieniądze z ich sprzedaży. Brakuje jednak inwestorów.

PWSZ w Raciborzu pod koniec października wystawiła na sprzedaż dwie nieruchomości – budynek Domu Studenta nr 2 przy ul. Matejki oraz halę szkoleniową przy ul. Łąkowej. Każdą z nich wyceniono na nieco ponad 800 tys. zł. Obiekt przy Łąkowej nie był użytkowany przez studentów, a Dom Studenta od kilku miesięcy przynosił straty – dlatego władze uczelni zdecydowały się na ich sprzedaż. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży miały zostać przeznaczone na remont budynku przy ul. Lwowskiej, który także należy do uczelni. Po remoncie miałby zostać tam przeniesiony Instytut Sztuki, który do tej pory mieścił się na ulicy Cecylii.

- reklama -

Przetarg na obie nieruchomości odbyć się miał 30 listopada. Nie zgłosił się jednak żaden inwestor, który byłby zainteresowany kupnem któregoś z budynków. Oba postępowania zostały więc unieważnione. Prawdopodobnie już wkrótce ogłoszony zostanie kolejny przetarg.

 

/p/

 

 

 

————————————————–

 

Czytaj również inne artykuły związane z PWSZ:

 

Za pieniądze ze sprzedaży wyremontują budynek przy Lwowskiej

Władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej mają już plany na to, jak wykorzystać pieniądze uzyskane ze sprzedaży Domu Studenta nr 2 oraz hali warsztatów szkolnych.

 

Raciborska uczelnia ma swojego bohatera

Student Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Jakub Jaskólski został zwycięzcą ogólnopolskiej akcji "Zwykły bohater", organizowanej przez telewizję TVN oraz Onet.pl. Kuba zwyciężył w kategorii "bohaterstwo".

M. Szepelawy: Trudne czasy wymagają odważnego działania

O kondycji uczelni, potrzebnych zmianach, planach na przyszłość i o korzyściach płynących ze współpracy z samorządami opowiada rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, Michał Szepelawy.

 

- reklama -

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here