A. Matusiewicz z nagrodą za „organizację strajku na kolei”

0

"Sierpień" zamierza nagrodzić marszałka A. Matusiewicza i wręczyć mu dyplom "za wyśmienitą organizację strajku w Kolejach Śląskich, którego lepiej nie potrafiłyby przeprowadzić nawet związki zawodowe".

Marszałek Adam Matusiewicz podał się do dymisji popołudniu w czwartek. Decyzja miała bezpośredni związek  z chaosem na kolei po przejęciu przewozów osobowych przez samorządową spółkę Koleje Śląskie. Od 14 grudnia na tory regionu nie wyjechało kilkaset pociągów.

- reklama -

– Niedawno minister Sławomir Nowak straszył podróżnych strajkiem na kolei przed samymi świętami. Zapomniał jednak dodać, że zorganizują go wspólnie chłopcy z Platformy Obywatelskiej, a na jego czele staną Matusiewicz i Nowak – ironizuje Patryk Kosela, rzecznik prasowy Komisji Krajowej WZZ "Sierpień 80".


Przygotowywana przez związkowców ogólnośląska akcja protestacyjna ma również swój raciborski akcent. Związkowcy "Sierpnia 80" namawiali do strajku przeciwko rządowi Donalda Tuska również pracowników Rafako.

Związkowcy "Sierpnia 80" zamierzają wręczyć dziś dyplom i prezent-niespodziankę Adamowi Matusiewiczowi "za wyśmienitą organizację strajku w Kolejach Śląskich, którego lepiej nie potrafiłyby przeprowadzić nawet związki zawodowe".


– Wiemy, że dziś zbiera się zarząd śląskiej Platformy Obywatelskiej. Pan Matusiewicz jako prominentny polityk tej partii powinien być na tym spotkaniu. Dlatego chcemy skorzystać z okazji i  wręczyć mu dyplom oraz prezent, a także zaprosić na organizowane przez Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy wydarzenia – poniedziałkową demonstrację i planowany na luty strajk generalny w regionie – informuje Patryk Kosela. Demonstracja odbędzie się 17 grudnia o godz. 15:00 przed Śląskim Urzędem Wojewódzkim. Organizują go związki zawodowe zrzeszone w MKP-S: NSZZ "Solidarność", OPZZ, Forum Związków Zawodowych, WZZ "Sierpień 80" i ZZ "Kontra".

– Szczególnie liczymy na obecność marszałka Matusiewicza na poniedziałkowej demonstracji. Ładnie podziękujemy tam Platformie za doprowadzenie do zwolnienia tysięcy ludzi z Fiata, zniszczenie Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych, no i za bałagan na kolei – mówi Patryk Kosela. Związkowcy martwią się także o zawodową przyszłość Adama Matusiewicza. Jak mówią, może on zostać zatrudniony na umowę śmieciową, bo te formy zatrudnienia za rządów PO stały się patologicznym zwyczajem.

/oprac. żet/

—————————————————————————————————————————

 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

 
Dodaj!

 
—————————————————————————————————————————-

Polecamy również:

Koleje Śląskie: będzie lepiej, czy gorzej? [Sonda]

Kolej zawsze była przedmiotem zasłużonej krytyki, ale tak źle jak obecnie, nie było już dawno. Ciekawi jesteśmy co Czytelnicy portalu raciborz.com.pl sądzą na ten temat i jak widzą przyszłość Kolei Śląskich – zapraszamy do głosowania.

A. Matusiewicz podał się do dymisji

Koleje Śląskie pogrążyły marszałka Adama Matusiewicza, który 13.12 po godzinie 16:00 podał się do dymisji. Najlepsze na co mogą liczyć pasażerowie, to że sytuacja na kolei nie będzie gorsza niż przed 9 grudnia.

Będzie pierwszy od 1981 roku strajk generalny na Śląsku?

NSZZ "Solidarność", OPZZ, Forum Związków Zawodowych i Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80" zamierzają zorganizować na terenie województwa śląskiego pierwszy od 31 lat strajk generalny.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here