Mieszko: analitycy dobrze wróżą spółce i radzą kupować akcje

0

Analitycy w jasnych barwach widzą przyszłość Grupy Mieszko S.A., która dzięki zeszłorocznym przejęciom i strategii opartej na budowaniu wartości, będzie rozszerzać swoją pozycję na rynkach słodyczy Polski i Litwy.
W 2011 roku Grupa Mieszko S.A. przejęła produkującą ciastka spółkę Lider Artur. Zmiany dokonane w działającej na terenie Radzymina Podlaskiego firmie (m. in. rezygnacja z nierentownych kontraktów, a także przebudowa oferty) otwierają przed grupą nowy segment rynku słodyczy. Analitycy PKO BP uważają, że wkrótce będzie miało to przełożenie na notowania Mieszka, które w najbliższych latach mają wzrosnąć do poziomu 4,59 zł za akcję.

- reklama -

Korzystnie na kondycję zakładu mają wpłynąć również zmiany w świadomości konsumentów, którzy przestali postrzegać praliny czekoladowe jako produkt upominkowy i zaczęli traktować je jako dobro codzienne. Zdaniem analityków ta zmiana korzystnie wpłynie na działalność Mieszka i przełoży się na wzrost przychodów i dochodów spółki.
Powstała w 2011 roku Grupa Mieszko S.A. składa się z trzech marek: Mieszko S.A., Vilanus Pergale i Lider Artur. Dwa z pięciu zakładów grupy znajdują się w Raciborzu. Perspektywiczność rynku pralin dobrze wróży raciborskim oddziałom grupy, które specjalizują się w ich produkcji.

/źródło: gpwinfostrefa.pl (biznes.pap.pl), oprac. żet/

—————————————————————————————————————————

 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

 
Dodaj!

 
—————————————————————————————————————————-

Polecamy również:

Mieszko: rosnące koszty obniżają zyski o 4 mln zł

Zakłady Przemysłu Cukierniczego Mieszko S. A. opublikowały raport finansowy z działalności spółki w pierwszych trzech kwartałach 2012 roku. Zysk spółki zmniejszył się o 4 mln zł.

Mieszko niezagrożony, branża cukiernicza oprze się kryzysowi

Zdaniem analityków z Millenium notowania ZPC Mieszko będą szły w górę. Wszystko dzięki odporności branży na kryzys i ubiegłorocznym przejęciom, które wkrótce przyniosą jeszcze więcej korzyści.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here