Radny Plura martwi się o rodziny zastępcze

0

W budżecie powiatu raciborskiego zaplanowano 600 zł na wyjazdy i wywiady środowiskowe w rodzinach zastępczych. Zdaniem radnego Plury kwota ta jest rażąco niska. Co na to starosta? Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie otrzyma w 2013 roku 600 zł na sfinansowanie wyjazdów na wywiady środowisko w rodzinach zastępczych. Tak niska kwota na ten cel budzi obawy Adriana Plury. – To jest 50 zł na miesiąc. Dla mnie jest to nie do przyjęcia, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę doniesienia prasowe z kraju o sytuacji w rodzinach zastępczych – martwi się radny i wskazuje, że nadzorowi PCPR podlega sto rodzin zastępczych.

- reklama -

Radni powiatu raciborskiego (od lewej): Adrian Plura, Krzysztof Ciszek, Józef Stukator, Leonard Fulneczek.
Starosta Adam Hajduk wyjaśnia, że to PCPR zgłosiło tak nikłe zapotrzebowanie finansowe na ten cel. To jednak nie przekonuje radnego Plury. – PCPR otrzyma w przyszłym roku trzy miliony czterysta dwadzieścia dziewięć tysięcy złotych – mówi radny i pyta o konkretne sumy, które z tej puli trafią do rodzin zastępczych z wyróżnieniem wynagrodzenia rodziców. Starosta zapowiada, że poprosi o przygotowanie szczegółowego zestawienia, które następnie dostarczy radzie do wglądu.

/żet/

—————————————————————————————————————————

 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

 
Dodaj!

 
—————————————————————————————————————————-

Polecamy również:

Budżet powiatu na 2013 rok uchwalony

Rada powiatu przyjęła dziś budżet na przyszły rok. Nieco skromniejszy niż poprzednie, mimo to starosta jest umiarkowanym optymistą. – Choć czasy są trudne, wydaje się, że to budżet dobry – podkreśla.

 

L. Malcharczyk chce rozkręcić budżet powiatu

Zamek Piastowski powinien pomnażać budżet powiatu i miasta –  uważa radny Leonard Malcharczyk. Starosta nie jest tak optymistyczny co do oceny takiego potencjału raciborskiego zamku. Jak można zwiększyć wpływy do budżetu?

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here