Namierzą pirata drogowego z kilometra w 0,3 sekundy

5

Raciborska drogówka ma nowe urządzenia do walki z piratami drogowymi. To laserowy miernik prędkości Ultralyte. Urządzenie, wyposażone w celownik optyczny, mierzy prędkość nawet z odległości 1 km w zaledwie 0,3 sekundy.

- reklama -

 

Laserowy przyrząd Ultralyte jest ręcznym miernikiem prędkości i odległości. Dokonuje on pomiaru i wyświetla prędkość poruszającego się pojazdu, jak i odległość z jakiej pomiar ten został wykonany. Ponadto wyświetla czas w sekundach od momentu wykonania pomiaru. Urządzenie to umożliwia pracę w trudnych warunkach atmosferycznych m.in. podczas deszczu, mgły, czy opadów śniegu. Jest to możliwe dzięki wbudowanej funkcji filtra pogody. Przyrząd jest odporny na upadki oraz bardzo niskie i wysokie temperatury. Charakteryzuje się także dużą precyzją pomiarów, których można dokonać zarówno z pobocza drogi, jak i z mostu czy estakady. Policjanci mogą teraz sprawdzić prędkość pojazdu nawet z odległości 1 km w czasie 0.3 sekundy.

 

źródło: KPP Racibórz

 

/ps/

 

– – – – – – – – – – — – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

 

patrz także: 

 

22 grudnia w Raciborzu złodziej wyrwał starszej pani torebkę z pieniędzmi i dokumentami. Szybka i zdecydowana reakcja przypadkowych świadków zdarzenia pozwoliła na odzyskanie łupu oraz schwytanie sprawcy.
 
 
 
Dziś w nocy na ul. Starowiejskiej w Raciborzu doszło do wypadku spowodowanego przez nietrzeźwego kierowcę. Kierujący volkswagenem golfem 30-latek uderzył w latarnię. W wyniku wypadku ucierpiał jego pasażer.
  
 
 
1,5 promila alkoholu miał we krwi 26-letni raciborzanin, który w nocy 26 grudnia demolował samochody na ulicy Katowickiej i Ocickiej. Ofiarami jego niszczycielskich zapędów padły dwa fiaty. Teraz trzeźwieje na komendzie.

 

 

Dziś od wczesnych godzin porannych raciborscy policjanci na terenie całego powiatu  prowadzą akcję "Trzeźwość", mającą na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących będących w stanie po spożyciu alkoholu.

 

- reklama -

5 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here