„Kultura i rozrywka lepiej smakują gdy kosztują”

8

Dni Raciborza i Memoriał za darmo, ale już np. pożegnanie lata częściowo płatne – prezydent rozważa, jak zacisnąć pasa na wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. Chce przekonać mieszkańców, że jak za coś płacą, lepiej to odbierają.

Według słów Mirosława Lenka, miasto bardzo dużo wydaje na kulturę, zwłaszcza masową. Od dwóch lat podejmowane są działania, by część imprez była płatna lub częściowo płatna. – Chcemy przyzwyczaić mieszkańców, że jak za coś płacimy, to lepiej to odbieramy. Dlatego np. na większość wydarzeń w RCK są bilety, od 10 do 70 zł w zależności jak atrakcyjna jest dana impreza – mówił podczas posesyjnej konferencji prasowej.

- reklama -

 

Prezydent zapowiada dalsze zaciskanie pasa na wydatki kulturalne. Co prawda nie wyobraża sobie, by Dni Raciborza i Memoriał miały być biletowane, ale już np. na majówki z okazji długiego weekendu czy pożegnanie lata jakaś forma odpłatności jak najbardziej jest rozważana. Za co jeszcze zapłacimy? W magistracie cały czas się nad tym zastanawiają.

 

Urzędnik odniósł się przy okazji do zaniechania w tym roku pokazów sztucznych ogni. – Być może będziemy to robić, ale co dwa lata. Inne okoliczne miasta w ogóle takich rzeczy nie robią.

 

/ps/

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

 

patrz także:

 

Schronisko tylko medialnie wypada niedobrze

Naszemu schronisku dla zwierząt potrzebne jest jedynie polepszenie wizerunku – twierdzi prezydent. Służyć temu mają m.in. nowa strona internetowa, dopuszczenie wolontariuszy, itp. Co do działalności, nie budzi ona zastrzeżeń.

 

 

Sztuczne ognie być może powrócą, jeśli świat się nie skończy

– Po co komu fajerwerki, skoro za dwa dni będzie koniec świata – w ten sposób Tadeusz Wojnar, szef miejskiej rady, komentuje decyzję magistratu o rezygnacji w tym roku z pokazu sztucznych ogni na Sylwestra.

 

 

"Informowanie straży miejskiej to nie donosicielstwo"

– Niemożliwe! – tak na sygnały o mieszkańcach którzy nie wystawiają do odbioru kubłów ze śmieciami reaguje prezydent Lenk. Zachęca, by informować o tym właściwe służby. – To nie donosicielstwo, ale społeczna postawa – podkreśla.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

8 KOMENTARZE

 1. srl

  ” Chce przekonać mieszkańców, że jak za coś płacą, lepiej to odbierają.” moze pan l. nie zdaje sobie z tego sprawy ale z płatnym wstepem czy bez i tak płace za te ‚wydażena’ tak samo zresztą jak za jego wynagrodzenie czy też wynagrodzenie jego chmary urzędników. musze powedzec ze jakbym za jego ‚prace’ nie płaciła to pewnie wtedy odberałabym ja lepiej.

 2. rac2

  Niech zacznie oszczedzać od …..siebie ! Uposazenie c.12 000 zł. na m-c ! Za co ? Że raz do roku objedzie Racibórz !

 3. bolo

  Niech sobie Pinokio powiesi na chałupie tablicznę SOŁTYS. Funkcja akurat do tego co robi, a nie zbiera kasę od podatników, którzy ciężko pracują. A te jego dyrdymały na rynku mają w największym poważaniu.

 4. ekonom

  Akurat sam jeden memoriał pochłania tyle, co 3-4 inne sensowne imprezy…

 5. Agip

  Uważam że Memoriał i Dni Raciborza powinny być dotowane bo można nieodpłatnie się zabawić. Swój prgram na Memoriale mają dzieci, młodzierz oraz dorośli. Te imprezy przyciągają tysiące ludz.

 6. Bond

  Darmo jest tylko to, gdzie mozna sie lansowac przed masowymi wyborcami…

 7. Tu akurat popieram prezydenta. Tylko dlaczego nadal kosztowne imprezy
  z udziałem profesjonalistów podczas Dni Raciborza a także memoriału
  nadal mają być bezpłatne? To wszystko idzie z pieniędzy dojrzałego, pracującego społeczeństwa które musi płacić podatki. A na tych imprezach przed estradą widziałem przewa żającą grupę młodzieży szkolnej i różnego elementu, a potem jeszcze wybrzydzają na portalach. Idą ciężkie czasy. Koniec z darmową rozrywką.Niech sobie każdy sam zafunduje.

 8. rzym

  ………….chleba i igrzysk… zabierz to ludziom, a od razu strącą cię z pantałyku……………

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here