Racibórz: sezon studniówkowy czas zacząć

5

Rozpoczęło się wielkie odliczanie. Do matury zostało już tylko sto dni. Zanim jednak na dobre rozpocznie się nauka, maturzyści będą mogli wyszaleć się na studniówkach. Sprawdź gdzie i kiedy będą bawić się raciborscy maturzyści.

Jak można łatwo zauważyć, dzisiejsze bale studniówkowe niczym nie przypominają tych, na których bawiliśmy się 20 czy 30 lat temu. Niezmienny jest tylko polonez. Tak jak przed laty, tak i dziś dopiero po odtańczeniu tego tańca można rozpocząć zabawę. Po dawnych zabawach pozostały również przesądy. Każda maturzystka wie, że na bal musi zabrać ze sobą czerwoną bieliznę i podwiązkę. Maturzyści zaś aż do egzaminów nie będą ścinać włosów, bo to może przynieść pecha. Oprócz tego reszta całkowicie się zmieniła.

- reklama -

 

Sezon studniówkowy w Raciborzu rozpocznie się już w piątek, 11 stycznia.
Ostatni bal odbędzie się na początku lutego. 

 

Przygotowania do balu zaczynają się już na kilka tygodni przed nim. Panowie kupują garnitury, a Panie sukienki. Ceny sukienek zaczynają się od 200 złotych w górę, zaś na nowy garnitur trzeba wydać co najmniej 600 złotych. Do tego dochodzą jeszcze dodatki – spinki, krawat, torebka, pończochy. Dziewczęta z pewnością przez zabawą będą musiały odwiedzić również salon fryzjerski lub nawet skorzystać z usług kosmetyczki. Do całych tych kosztów dochodzi jeszcze opłata za uczestnictwo w balu. Żadna szkoła w Raciborzu nie organizuje już balów studniówkowych na salach gimnastycznych czy w szkolnych stołówkach, tak jak to było kiedyś. Zastąpiły je restauracje, hotele i domy weselne. Niezmiennie od kilku lat najbardziej popularne wśród raciborskich maturzystów są tworkowskie domy weselne. W tym roku w Tworkowie bawić się będą uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych, Zespołu Szkół Budowlanych oraz kilka klas Zespołu Szkół Mechanicznych. Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego, podobnie jak w roku poprzednim, bawić się będą w Rogowie. Uczniowie dwóch klas "mechanika" dojechać na swój bal studniówkowy będą musieli aż do Wodzisławia. Do kosztów organizacji balu, ubioru, rodzice muszą więc doliczyć jeszcze koszty dojazdu. Niewiele raciborskich szkół zdecydowało się na to, aby do organizacji balu wykorzystać na przykład miejskie obiekty. W ubiegłych latach przy organizacji studniówek dobrze sprawdziła się Arena Rafako. W tym roku bawić się tam będą maturzyści z Zespołu Szkół Ekonomicznych, I Liceum Ogólnokształcącego oraz II Liceum Ogólnokształcącego.

Wszystkich tegorocznych maturzystów, zaraz po zakończeniu studniówek, zapraszamy na portal raciborz.com.pl. Będzie można tutaj obejrzeć zdjęcia oraz materiały wideo z zabawy. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia relacji z ubiegłorocznych studniówek.

 

Studniówki w raciborskich szkołach:

 

11 stycznia

Zespół Szkół Ekonomicznych

Zespół Szkół Mechanicznych (kl. IV b, IV e)

 

12 stycznia

I Liceum Ogólnokształcące

 

18 stycznia

Zespół Szkół Zawodowych

Zespół Szkół Mechanicznych (kl. IV c, IV s)

II Liceum Ogólnokształcące

 

25 stycznia

Zespół Szkół Budowlanych

 

26 stycznia

Zespół Szkół Mechanicznych (kl. IV a, IV d i szkoła dla dorosłych)

 

1 lutego 

Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego

 

 

 

/p/

 

 

 

 

——————————————————–

 

 

Studniówki 2012 – zobacz jak bawiły się szkoły:

 

 

Zespół Szkół Mechanicznych w Raciborzu – dzień 1

 
 
 

 

 

Zespół Szkół Mechanicznych w Raciborzu -dzień 2

 

 

  Studniówka 2012 –  Zespół Szkół Mechanicznych w Raciborzu – dzień 2      zdjęcia galeria 1>>  

 


 

 I LO w Raciborzu

 
 
 
 
 
 
II LO w Raciborzu

- reklama -

5 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here