Strefa zostanie uzbrojona. Racibórz dostał 4 mln zł

0

Racibórz otrzyma ponad 4 mln zł. z RPO Województwa Śląskiego. Środki przeznaczone zostaną na kompleksowe uzbrojenie w infrastrukturę (prąd, gaz, kanalizacja) 6,62 ha działki, która weszła w obszar strefy ekonomicznej.

Jednym z koniecznych warunków przyciągnięcia inwestorów do terenów Raciborza włączonych do Jastrzębsko-Żorskiej Podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest uzbrojenie terenu w sieci infrastruktury technicznej. Koszt tego przedsięwzięcia to ok. 4,75 mln zł. Miasto zabezpieczyło na ten cel w budżecie 716 tys. zł. Reszta kwoty pochodzić będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Uzbrojenie terenów pozwoli na uzyskanie gotowych do zagospodarowania i atrakcyjnych gospodarczo terenów inwestycyjnych o przeznaczeniu usługowym i przemysłowym.

- reklama -

 

Inwestowaniem na obszarze raciborskiej strefy zainteresowane są na chwilę obecną Fabryka Meblarska "Rameta" i firma "Koltech". Firmy te zadeklarowały chęć inwestowania w strefie podczas konferencji, która odbyła się w ubiegłym roku w RCK.

 

/p/

 

 

 

————————————————————————————- 

Czytaj również inne wiadomości z działu gospodarka:

 

 

Z MEDIÓW: Rafako ma szanse na kontrakt wart 5,4 mld zł

Wirtualny Nowy Przemysł informuje, że oferta Rafako-Mostostal Warszawa ma największe szanse na zwycięstwo w przetargu na budowę bloku Elektrowni Jaworzno. Konsorcjum wyceniło swoją ofertę na 5,4 mld zł.

Wiśniewski robi dobrą minę do złej gry – nie chce 200 mln

PBG (w upadłości układowej) zrezygnowało ze starania o pożyczkę z ARP, która w pierwotnym zamyśle miała umożliwić budowlanemu kolosowi bieżące funkcjonowanie… Skąd ta nagła zmiana i co oznacza dla Rafako?

Wiesław Różacki będzie handlował Jaguarem i Aston Martinem

Były prezes Rafako W. Różacki zmienił branżę i został członkiem rady nadzorczej Marvipolu. Spółka jest głównym importerem lub przedstawicielem na Polskę luksusowych marek samochodowych.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here