Śpiew, taniec i teatr podczas „Wieczoru kolęd i jasełek”

0

Tegoroczny "Wieczór kolęd i jasełek" w Domu Kultury w Borucinie odbył się 26 stycznia. Dzieci przedstawiły jasełka "A my do Betlejem” oraz "Kolędników po morawsku". Zobacz zdjęcia z występów.

W programie "Wieczoru kolęd i jasełek" nie zabrakło laureatów ze szkolnego i gminnego konkursu kolęd: Katarzyny Białas, Martyny Jakubit, Magdaleny Gorzalnik, Ewy Walach, Ines Hofrichter i Martyny Uliczki. Oprócz kolęd w programie znalazły się tańce zespołu "Tik-Tak" – pod kierunkiem Beaty Kalei-Gorzalnik, taniec z pałeczką – w wykonaniu Martyny Jakubit w choreografii Ilony Świerczek, taniec laureatek szkolnego konkursu "Mikołajkowy mam talent", czyli Natalii Iwanowicz i Pauliny Gajdeczki. Był tez krótki program dla Babci i Dziadków z okazji minionego święta w wykonaniu klasy drugiej.

- reklama -

 

 

Najbardziej jednak oczekiwanym punktem programu okazał się konkurs wiedzy o Bożym Narodzeniu, w którym zmierzyło się 12 uczestniczek. Regułą konkursów jest wspomaganie uczestników przez członków rodzin. Pytania przygotowane były przez katechetkę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borucinie – Irenę Hlubek. Po długich zmaganiach uczestniczek konkursu  miejsca przedstawiały się następująco:

I miejsce – Natalia Koza z klasy IV
II miejsce – ex aequo Agnieszka Kuc z klasy IV i Laura Wódka z klasy III
III miejsce – ex aequo – Dominika Kuc z klasy II i Sandra Gajda z klasy V
wyrożnienia specjalne otrzymały: najmłodsza uczestniczka z klasy I – Emilka Walek, Magdalena Gorzalnik z klasy III i Ines Hofrichter z klasy II
wyróżnienia – Martyna Jakubit z klasy III, Ewa Walach z klasy III i Martyna Uliczka z klasy II

 

/DK Borucin, oprac. p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here