Niemieckojęzyczne tablice w Rudniku i Pietrowicach?

Według danych ze Spisu Powszechnego 2011, w Rudniku i Pietrowicach można już stawiać niemieckojęzyczne tablice, gdyż gminy te są już oficjalnie mniejszościowymi. Dotychczas niemieckojęzyczne tablice stanęły w gminie Krzanowice. Gminy Rudnik i Pietrowice Wielkie uzyskały status gmin mniejszościowych – ponad 20 proc. ich mieszkańców zadeklarowało w Spisie Powszechnym 2011 roku narodowość niemieckich. Tym samym władze gmin mogą już oficjalnie stawiać dwujęzyczne tablice na podległym im terenie bez przeprowadzania dodatkowych konsultacji społecznych. Dotychczas jedyną gminą w województwie śląskim, która mogła postawić na tej samej podstawie (i postawiła) dwujęzyczne tablice była gmina Krzanowice.

Zdaniem dr. Wicherkiewicza w stosunku do mniejszości narodowych i etnicznych powinno się stosować zasadę "pozytywnej dyskryminacji" większości społeczeństwa, aby za wszelką cenę wykorzystać drzemiący w mniejszościach potencjał.

/żet/
fot (miniatura): vdg.pl
——————————————————————————————————————– 
Podobne artykuły:

- reklama -

2013 w powiecie raciborskim Rokiem Eichendorffa?

Mniejszość niemiecka wystąpiła do rady powiatu o ogłoszenie bieżącego roku "Rokiem Josepha von Eichendorffa. Powodem jest przypadająca na marzec 225 rocznica urodzin wielkiego niemieckiego romantyka z Łubowic.

Głos mniejszości niemieckiej w sprawie przenosin Arki Bożka

Raciborska mniejszość niemiecka zabiera głos w sprawie listu ostrzegającego władze miasta przed uleganiem naciskom mniejszości, która rzekomo sprzeciwia się przenosinom pomnika Arki Bożka.

Mniejszość niemiecka: piąta kolumna czy bogactwo regionu?

W zorganizowanej przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej debacie "Mniejszości bogactwem regionu?" udział wzięli przedstawiciele mniejszości, a także  W. Krzyżek, A.Hajduk i H. Siedlaczek. Zobacz zdjęcia>>>

 ——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Nie na darmo stolica RFN została przeniesiona do Berlina… utracone tereny Rzeszy prędzej czy później powrócą do macierzy, a wówczas Berlin znowu będzie w centrum imperium niemieckiego!

  2. Nie pozbawiajcie ich…..marzeń ![img]upload/small_75ScreenShot002.jpg[/img][img]upload/small_2ScreenShot190.jpg[/img][img]upload/small_34ScreenShot007.jpg[/img][img]upload/small_31ScreenShot009.jpg[/img][img]upload/small_31ScreenShot006.jpg[/img][img]upload/small_15ScreenShot024.jpg[/img][img]upload/small_15ScreenShot025.jpg[/img][img]upload/small_33ScreenShot026.jpg[/img][img]upload/small_18ScreenShot015.jpg[/img][img]upload/small_9Kopia (2) ScreenShot007.jpg[/img][img]upload/small_48ScreenShot001.jpg[/img][img]upload/small_25ScreenShot008.jpg[/img][img]upload/small_29ScreenShot005.jpg[/img]

  3. Dane spisu ludnościi z 2011 roku, nie dawały takiej mozliwości do stosowania tych tablic!!! Co się stało, że teraz można ??? (Oszuści ! ! ! ) Pachnie to tym samym smrodem, jak te zdjęcia, które w odruchu oburzenia się tu znalazły. Chyba będzie takich wpisów wiecej, bo to bulwersuje mieszkańcóm, z powodu siania destrukcji przez Niemców na Ślasku. Niemcy w woj. Opolskim osiągnęli swoje, zrobili z dawnego prężnego rolniczo rejonu pustostany, wyludnienia i najniższy wskaźnik przyrostu urodzeń. W RACu same firmy Niemieckie, które nic nie produkują, ale pełne magazyny niemieckich towarów, żadnego miejsca pracy, zlikwidowane wszystkie duże Zakłady przemysłowe, jednym słowem – rozkładają naszą gospodarkę bo siedzą w Urzędach Powiatu i Miasta ! ! ! Potrafią tylko drażnić ludzi swoim tupetem. Obawiam się, że Polacy tego długo nie wytrzymają ! ! !

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here