W Rydułtowach zatrzęsła się ziemia [WIDEO]

Zarejestrowany w Raciborzu wstrząs miał siłę 2,7 w skali Richtera. – To jest wstrząs silny jak na warunki górnicze – informuje Wojciech Wojtak ze Śląskiego Obserwatorium Geofizycznego w Raciborzu – WIDEO.
Wstrząs w kopalni KWK "Rydułtowy-Anna" nastąpił 22.02.2013 o godzinie 4:27. – Magnituda według naszych badań to 2,7 w skali Richtera. To jest wstrząs silny jak na warunki górnicze – poinformował nas Wojciech Wojtak ze Śląskiego Obserwatorium Geofizycznego w Raciborzu.

- reklama -

Wstrząs był odczuwalny w Rydułtowach i okolicy. – Łóżko się zatrzęsło. Meble trzaskały. Obudziłem się nie wiedząc co się dzieje. Po chwili wszystko się uspokoiło – mówi mieszkaniec Pstrążnej Tomek Z., który jako pierwszy poinformował redakcję Raciborskiego Portalu Internetowego o zdarzeniu.

– Wszystko jest w porządku. Nie otrzymaliśmy zgłoszenia o zagrożeniu życia pracowników KWK "Rydułtowy-Anna". Był to silny wstrząs, ale taki jakich wiele – uspokaja Zbigniew Madej, rzecznik prasowy Kompani Węglowej.

/żet/
fot (mini). Utoplec (pl.wikipedia.org)
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

H. Siedlaczek o górnikach, węglu i unii… po śląsku

Na posiedzeniu sejmu w dniu 5 grudnia H. Siedlaczek zabrał głos w związku z obchodzoną dzień wcześniej "Barbórką".  – Bez górników nie byłoby Unii Europejskiej – mówił poseł winszując górnikom.

Sprawca napadu z bronią w ręku zatrzymany!

Raciborscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad na sklep spożywczy przy ul. Kościuszki w Raciborzu.  28-latek spędzi noc w areszcie. Wkrótce zajmie się nim prokuratura.

Cyfryzacja telewizji w województwie śląskim

Wkrótce nastąpi zmiana nadawania sygnału telewizyjnego z analogowego na cyfrowy. Dowiedz się, gdzie można uzyskać pomoc w dostosowaniu swojego odbiornika do odbioru naziemnego sygnału cyfrowego.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here