Raciborzanie zdobyli Warownię Pszczyńskich Rycerzy

0

Rycerze i damy dworu, spędzający ferie wspólnie z Biblioteką, zdobyli Warownię Pszczyńskich Rycerzy. Powitani przez mieszkańców zamku i przy dźwiękach dawnej muzyki, dzieci przeniosły się w czasie wprost w średniowiecze.

W Sali Mieszczańskiej jedna z grup zapoznała się z historią chleba i pod okiem tutejszego Kuchcika mogła samodzielnie go upiec. Tutaj też dzieci dowiedziały się więcej o średniowiecznych rzemiosłach. Dziewczynki z niedowierzaniem słuchały o ówczesnych technikach pielęgnacyjnych, między innymi krwi węża zastępującej dzisiejszą szminkę. Duże wrażenie zrobił także średniowieczny pokaz mody – suknie szyte własnoręcznie przez królową, futra z lisa, dzika i fretek a także „gacie” chciał dotknąć i przymierzyć każdy.

- reklama -

 

 
 

 

W Sali Książęcej, co prawda nie doszło do spotkania z Królem i Królową, ale pojawili się dwaj dzielni Rycerze, którzy zaprezentowali elementy zbroi i rodzaje broni. Oczywiście nie zabrakło walki o serce ukochanej damy. Tu, uczestnicy wycieczki podzielili się na dwa obozy i każdy kibicował innemu Rycerzowi! Na szczęście wszystko dobrze się skończyło – cali i zdrowi giermkowie pogodzili się przy okrągłym stole zajadając smaczne „dukaty” i puchary lodowe. Po intensywnej, ale bardzo ciekawej lekcji historii w Warowni Pszczyńskich Rycerzy, czas na zabawę – już jutro Bal na Królewskim Dworze.

 

/oprac.p/

 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here