RTP Unia gotowa do gry. Na pierwszy ogień Zagłębie Lubin

  2 marca piłkarki RTP Unia zmierzą się z liderem I ligi Zagłębiem Lubin. Mimo problemów finansowych, cele zespołu są niezmienne: mistrzostwo Polski i gra w Lidze Mistrzów. Jak RTP Unia przygotowana jest do rundy wiosennej?

  Już w najbliższą sobotę RTP Unia Racibórz rozpocznie rundę rewanżową bieżącego sezonu. Na dobry, miejmy nadzieję, początek zespół z Raciborza w meczu 1/8 finału rozgrywek Pucharu Polski zmierzy się w Grodzisku Wielkopolskim z liderem I ligi – Zagłębiem Lubin (02.03.2013 r. – godz.15.00).

  Ostatnie miesiące są bardzo trudne dla naszego klubu. Nie jest tajemnicą, że czterokrotny Mistrz Polski boryka się ze sporymi problemami finansowymi, o czym bardzo często informowały media, nie tylko te lokalne. Kierownictwo Unii cały czas stara się  znaleźć skuteczne wyjście z impasu i poszukuje sponsora generalnego, na którym będzie można oprzeć dalszą działalność. Jednak póki co, zespół będzie musiał funkcjonować w dużo skromniejszych realiach.

  - reklama -

  Mimo tych problemów, drużyna jest dobrze przygotowana do sezonu, co dobitnie pokazują ostatnie gry sparingowe. Trenerzy Remigiusz Trawiński i Andrzej Jasiński pierwszy trening w tym roku wyznaczyli na 14 stycznia. Przez 2 tygodnie unitki trenowały głównie w hali. Pod koniec stycznia zespół Unii pojechał na zgrupowanie kondycyjne do Szczyrku. Drugi obóz w Niechorzu ze względów finansowych został odwołany. Po powrocie z Beskidów nasza drużyna trenuje na  obiektach raciborskiego OSiR-u, a treningi przeplata meczami sparingowymi.


  W sparingu z juniorami Odry lepsi okazali się piłkarze z Wodzisławia.
  Pierwszą tegoroczną grę kontrolną Unia w okrojonym składzie przegrała z reprezentacją Polski U-17 na sztucznym boisku w Sosnowcu 0:3. W kolejnym meczu nasze dziewczyny łatwo ograły w Krawarzu, Banik Ostrawa 6:0. Następnie RTP Unia przegrała w Wodzisławiu Śląskim z drużyną juniorów miejscowej Odry 1:3. W czwartym sparingu lider Ekstraligi wziął udany rewanż na kadrze Polski U-17 zwyciężając 3:2. Potem była jeszcze pewna wygrana z Górnikiem Łęczna 4:0, a w tym tygodniu remis 3:3 w drugim meczu z juniorami Odry Wodzisław.

  Na wiosnę sztab trenerski będzie miał do dyspozycji w sumie 19 zawodniczek. W przerwie między rozgrywkami z Unii odeszły: Alicja Pawlak, Agata Tarczyńska, Patrycja Pożerska, Katarzyna Krupa i Aleksandra Sosnowska. W trakcie zimowych przygotowań sztab szkoleniowy za współpracę podziękował także reprezentantkom Słowacji: Ivanie Bojdovej i Katarinie Istokovej. Ostatecznie nie doszedł do skutku transfer testowanej ostatnio Kamili Kmiecik z Częstochowy. W ich miejsce RTP Unia pozyskała Gabrielę Grzywińską z Wandy Kraków, Ewelinę Kamczyk z Czarnych Gorzyce i Darię Kasperską, która wraca do Raciborza po okresie występów w Pogoni Szczecin. W naszej ekipie występować będą także dwie reprezentantki Ghany: Grace Asare i Cynthii Adobia. W tej chwili załatwiane są wszelkie formalności związane z ich pobytem w naszym kraju. Sprawy "papierkowe" powodują niestety, że obie zawodniczki z Afryki będą mogły zagrać w oficjalnym meczu dopiero w połowie kwietnia.

  Cele sportowe drużyny od kilku sezonów. RTP Unia Racibórz zrobi wszystko, by po raz kolejny zdobyć tytuł Mistrza Polski i zagrać w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

  RTP Unia Racibórz, oprac. /żet/
  ——————————————————————————————————————– 
  Polecamy również:

  Afrykański desant zapewnił unitkom remis

  Unitki zremisowały w sparingu z juniorami Odry. Po raz kolejny z dobrej strony pokazała się Grace Asare, która zdobyła bramkę już w 1 minucie. Dwie dołożyła niezawodna Chinasa. A już w sobotę pierwszy oficjalny mecz sezonu.

  Więcej pieniędzy dla RTP? Tak, ale dopiero po mistrzostwie

  – Jak klub zdobędzie mistrzostwo kraju i awansuje do ligi mistrzyń to się zastanowię. Przynajmniej do czerwca temat jest zamknięty – deklaruje prezydent w odniesieniu do zwiększenia pomocy finansowej miasta dla RTP Unia.

  S. Borowik: Miasto powinno bardziej pomóc RTP Unia

  Radny Borowik zwrócił się do prezydenta Lenka o zwiększenie miejskich nakładów na klub RTP Unia Racibórz, aby unitki mogły spokojnie dokończyć sezon. Prezydent ewentualną pomoc uzależnia od decyzji radnych miejskich.

  Warta ma przejąć Unię? Prezydent Lenk: Nic mi nie wiadomo

  Izabela Łukomska, prezes Warty Poznań, jedynie pomaga Unii Racibórz w poszukiwaniu sponsora. Sama ma problemy finansowe, więc nie ma mowy o przejęciu unitek – prezydent Lenk komentuje sprawę dotacji i sytuacji RTP.

  ——————————————————————————————————————– 

  Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
  Dodaj Temat na:   
  forum.raciborz.com.pl

  Dodaj!

  ———————————————————————————————————————

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here