Zapisz się na kurs tańca w RCK!

5 marca w RCK rusza I stopień kursu tańca towarzyskiego. Nauka będzie przebiegać pod okiem doświadczonej w tej kwestii Małgorzaty Dziedzic, która kursy tańca towarzyskiego prowadzi nieprzerwanie od ponad 30 lat. I stopień kursu tańca towarzyskiego w Raciborskim Centrum Kultury rusza 5 marca o godz. 19.00 w sali kameralnej RCK przy ul. Chopina. Poprowadzi go Małgorzata Dziedzic, która kursy tańca towarzyskiego i klub jego miłośników prowadzi w RCK nieprzerwanie od ponad 30 lat.

Tango, walc angielski, wiedeński, fokstrot, quickstep, rumba, samba… tego wszystkiego można się nauczyć na kursie tańca towarzyskiego organizowanym przez Raciborskie Centrum Kultury. Jak twierdzi jego instruktorka "nie ma przypadków beznadziejnych, a słuchać muzyki może nauczyć się każdy".

- reklama -


Kurs obejmuje 8 spotkań po 90 minut, koszt to 120 zł od osoby. Jeszcze trwają zapisy, w kasie RCK (tel. 32 415 25 40) albo przed pierwszym spotkaniem.

Zapisać może się każdy i nie trzeba mieć pary. Raciborskie Centrum Kultury kursy tańca towarzyskiego organizuje od 30 lat. Niezmiennie tańca uczy tu Małgorzata Dziedzic i to pod patronatem Polskiego Zawodowego Stowarzyszenia Tanecznego. – Na kurs trafiają ci, którzy chcą nauczyć się tańczyć a chcą czas spędzić inaczej niż przed telewizorem. Przychodzą gimnazjaliści, licealiści, studenci i dorośli. Wszyscy! – mówi Małgorzata Dziedzic.

Oczekiwania uczestników kursu są różne, przyznaje instruktorka – jedni po prostu chcą się nauczyć tańczyć, inni chcą kogoś poznać, jeszcze inni – przychodzą, żeby się zabawić. Ale łączy ich jedno – wszystkim na początku trudno przełamać nieśmiałość. – Bardzo nieśmiali są panowie, często np. młodzi chłopcy nie wiedzą jak się zaprasza partnerkę do tańca i że trzeba ją po nim odprowadzić na miejsce. Kultury i zachowania się na parkiecie też uczę – mówi Dziedzic. – Najważniejszym celem kursu jest umiejętne i eleganckie poruszanie się po parkiecie, ładne prowadzenie partnerki, a co najważniejsze, zabawa tańcem! – dodaje.

Kolejny kurs tańca towarzyskiego I stopnia rusza już 5 marca o godz. 19.00 w sali kameralnej RCK przy ul. Chopina. Kurs obejmuje 8 spotkań po 90 minut, koszt to 120 zł od osoby. Jeszcze trwają zapisy, w kasie RCK (tel. 32 415 25 40) albo przed pierwszym spotkaniem.

RCK, oprac. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

D. K. Strzecha: wykład prof. Kozołuba o tragedii Sybiraków

Prof. Ludwik Kozołub przyjechał do Raciborza z wykładem "Sybir we wspomnieniach dawnych Kresowian, a obecnych mieszkańców Opolszczyzny ". Tylko w latach 1939-1941 1,2 mln Polaków zostało zesłanych na wschód.

O przygodach zabawnych pingwinów w RCK

W sobotnie popołudnie w Raciborskim Centrum Kultury można było zobaczyć spektakl "Jak pingwiny Arką popłynęły" (zdjęcia>>) . Dla najmłodszych Raciborzan wystąpił Śląski Teatr Lalki i Aktora „ATENEUM’’ z Katowic.

Z siana tworzyli prawdziwe cuda!

Danuta Gałuszka podróżuje po całym kraju i przekonuje, że z siana można wyczarować prawdziwe cuda. Nawet… kilkumetrowego misia z "Misia" Barei. 15 lutego zawitała do Raciborskiego Centrum Kultury – zdjęcia.

Kudelski i Majchrzak w RCK

Aktorzy znani szerszej publiczności między innymi z seriali "Na Wspólnej", czy "M jak Miłość" wystąpią na deskach Raciborskiego Centrum Kultury w przezabawnym spektaklu "Guwernantki"

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here