Rusza kolejny semestr Uniwersytetu Dziecięcego

W najbliższą sobotę w RCK rusza kolejny semestr Uniwersytetu Dziecięcego.  Na początek Bruno Żółtkowski opowie małym studentom o "Zabawach z pamięcią, czyli jak używać głowy, by skuteczniej zapamiętywać informacje".

Uniwersytet Dziecięcy to inicjatywa, którą RCK realizuje wspólnie z PWSZ w Raciborzu. Działa jak prawdziwa wyższa uczelnia, na którą wstęp mają tylko mali studenci, w wieku od 6 do 12 lat. To zabawa w studiowanie, ale dzięki tej zabawie dowiadują się o wszystkim, co czasami nie mieści się w głowie czyli dlaczego trzęsie się ziemia i wybuchają wulkany, w co bawiła się Maria Skłodowska Curie i oraz czy chemia to nieopanowany żywioł. Mogą dotknąć meteorytu i kości dinozaura, wejść do środka atomu i zajrzeć do kosmicznej czarnej dziury.

- reklama -

 

– Ta idea przyjęła się już w Raciborzu i cieszy się dużym zainteresowaniem. W zajęciach ostatniego semestru brało udział ponad 70 dzieci i wszystkie, które uczestniczyły, zaliczyły semestr – uśmiecha się dyrektor Wystub.

 

Pierwsze zajęcia odbędą się 2 marca o godz. 11.00 przy ul. Chopina.

 

/ps/

 

 —————————————

 

patrz także:

 

Przyszli studenci będą zwiedzać raciborską uczelnię

Jeśli planujesz podjąć studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu przyjdź 12 lub 13 marca na uczelnię. W tych dniach odbywać się tam będą Dni Otwarte, podczas których będzie można między innymi zwiedzić obiekt.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here