Policja ogłasza konkurs na „uczynnego policjanta”

1

Można zgłaszać kandydatury do konkursu "Policjant, który mi pomógł". Każdy może zgłosić policjanta, który ze względu na swoją wyjątkową wrażliwość na ludzkie problemy, zasługuje na to zaszczytne miano.Organizatorem konkursu „Policjant, który mi pomógł” jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Celem przedsięwzięcia jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy, którzy w ocenie społecznej charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem w zakresie indywidualnej pomocy osobom pokrzywdzonym przemocą w rodzinie oraz zaangażowaniem w budowie lokalnego systemu pomocowego w omawianym obszarze.

Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji oraz Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej". Jego celem jest promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie, a także podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz zwiększenie motywacji funkcjonariuszy do podejmowania skutecznych działań w tym obszarze.

- reklama -

W latach ubiegłych laureatami konkursu zostali policjanci z naszego województwa: asp. Magdalena Wiekiera z komisariatu policji w Blachowni oraz asp.szt. Tadeusz Malaga z komendy miejskiej w Żorach.
 

Zgłoszenia od osób indywidualnych, przedstawicieli organizacji i instytucji można nadsyłać za pomocą elektronicznego formularza, a także tradycyjną pocztą do dnia 31 maja 2013 roku. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie : www.policjant.niebieskalinia.pl.

KPP w Raciborzu, publ. /żet/
——————————————————————————————————————–
Polecamy również:

Kolejne kolizje na Brzeskiej i drodze do Rud

W środę w Raciborzu przy ulicy Brzeskiej doszło do kolejnego zdarzenia, w którym kierująca Peugeotem 106 nie dostosowała prędkości do warunków na drodze. Podobne zdarzenie miało miejsce na drodze Jankowice – Rudy.

Po pijaku włamali się do starego szpitala

Policja zatrzymał mieszkańców Raciborza podejrzanych o dokonanie włamania do budynku starego szpitala, skąd skradli metalowe elementy drzwi. Zatrzymani noc spędzili w policyjnym areszcie. Obaj byli nietrzeźwi.

Włamania na działkach: To była zorganizowana szajka

W środę informowaliśmy o zatrzymaniu na gorącym uczynku włamania do altanki trójki raciborzan. W wyniku podjętych czynności kryminalni zatrzymali dwie kolejne osoby zamieszane w sprawę. Możliwe są dalsze zatrzymania.

——————————————————————————————————————–

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Przepraszam, a co to znaczy „uczynny policjant” czy to nie powinien być po prostu pilcjant? Oni mają to chyba w jakimś kodeksie czy czyms zapisane, że mają słuzyć społeczeństwu, czyli byc uczynni. Wieć po co ten głupi konkurs?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here