Opozycja do marszałka: Pacta Sunt Servanda!

0

Radni opozycyjni Rady Miasta Racibórz złożyli projekt uchwały wzywający marszałka do przywrócenia budowy drogi Racibórz-Pszczyna na listę projektów do realizacji w ramach RPO na lata 2014-20 w pełnym jej zakresie.

W uzasadnieniu złożonej dziś w Biurze Rady Miasta uchwały czytamy:

- reklama -

 

Dnia 28 lutego 2012 roku na Zamku Piastowskim w Raciborzu gminy Subregionu Zachodniego podpisały ze Śląskim Urzędem Marszałkowskim reprezentowanym przez marszałka Adama Matusiewicza porozumienie, na mocy którego droga Racibórz – Pszczyna stała się kluczową inwestycją dla Województwa Śląskiego w nowej perspektywie finansowej 2014-2020. Racibórz został liderem projektu na odcinku od DK 45 w Rudniku do ulicy Sportowej w Rybniku, jako nowego ciągu drogi wojewódzkiej nr 935, tym samym zobowiązując się do reprezentowania wszystkich zainteresowanych w tej sprawie. Dnia 27 marca br. Miasto Racibórz ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej ww. przedsięwzięcia.

Droga regionalna Racibórz – Pszczyna to najważniejsza tego typu inwestycja, na którą mieszkańcy naszego regionu czekają od wielu lat. To niepowtarzalna szansa dla gmin Subregionu Zachodniego na rozwój i współpracę. Jednocześnie żaden z podmiotów zainteresowanych budową drogi Racibórz – Pszczyna nie będzie w stanie nigdy sfinansować jej ze środków własnych. Dlatego wyrażając wolę społeczności lokalnej Rada Miasta Racibórz oświadcza, że nie przyjmuje do wiadomości faktu, iż droga Racibórz – Pszczyna przesunięta została na listę rezerwową RPO WŚL. Deklarujemy, że o tę bezwzględnie priorytetową dla nas inwestycję będziemy walczyć na wszystkich możliwych frontach, aż do szczęśliwego finału.

 

Paweł Strzelczyk

 

 ————————————-

 

czytaj także:

 

Droga Racibórz-Pszczyna: Radni opozycji żądają wyjaśnień

Rada Miasta Racibórz powinna wyrazić zdecydowany sprzeciw przeciwko możliwości odstąpienia od budowy drogi Racibórz-Pszczyna – radni opozycji chcą wiedzieć, czy władze miasta zrobiły wszystko, by droga powstała.

 

 

Droga Droga Racibórz-Pszczyna na rezerwie u marszałka

Budowa Drogi Racibórz-Pszczyna, odcinka od Rudnika do Rybnika, znalazła się na liście rezerwowej nowych projektów transportowych w przyszłej perspektywie finansowej UE na lata 2014-2020 – ogłosił w środę marszałek śląski.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here