Rośliny mięsożerne na zamkowym jarmarku

0

To jedna z niespodzianek, która czeka w niedzielę na gości I Zamkowego Jarmarku kwiatów i roślin ozdobnych. W niedzielne południe ruszy Zamkowa Biesiada Kabaretowa z Radiem Vanessa. Na finał wystąpi kabaret Noł Nejm.

– Stoisko z roślinami mięsożernymi przygotuje jeden z bardziej znanych polskich producentów – CarniSana. O roślinach tych, np. kapturnicach i muchołówkach, sporo słyszeliśmy, ale mało kto wie, że można je kupić i hodować w domu. Na jarmark wpłynęły zgłoszenia od ponad 30 wystawców. Zostaną podzieleni na trzy sektory: 1 – kwiaty, rośliny ozdobne i artykuły ogrodnicze, 2 – biżuteria, ozdoby i inne różności, 3 – żywność regionalna. Będą też stoiska gastronomiczne – mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Stoiska będzie można odwiedzać od 10.00 do około 18.00.

- reklama -

 

W południe ruszy I Zamkowa Biesiada Kabaretowa z Radiem Vanessa. Imprezę poprowadzi Piotr Scholz. Będzie też na żywo transmitowana w Radio Vanessa i w Internecie. Najpierw zaprezentują się rodzime grupy z Bolesławia, Krzanowic i Kuźni Raciborskiej. Będą Krzanowickie Omy i Opy oraz Krzysztof Gromotka. Na finał znany z telewizji kabaret Noł Nejm. Na scenie zaprezentują się zespoły Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło.

 

Dzieci z pewnością będą się chciały spotkać z księżną raciborską, która pojawi się w przepięknym, wytwornym historycznym stroju. Warto pamiętać, by wziąć ze sobą aparat, bo księżna będzie również pozowała do zdjęć.

 

– Z prognozy pogody wynika, że będzie pogodnie. Powitajmy więc wiosnę w familijnej i radosnej atmosferze na zamku. Dodam, że przez cały czas trwania jarmarku będzie można zwiedzać zamkowe wnętrza – przekonuje dyrektor Wójcik.

 

publ.

Paweł Strzelczyk

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here