Wielki sukces młodych sportowców SP 15

0

21 kwietnia w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych Vena Cross Festiwal 2013. W kategorii chłopców triumfowała Szkoła Podstawowa Nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu.

 

- reklama -

 

 

W imprezie na szczeblu centralnym w Łodzi wzięli udział zwycięzcy województw. Na starcie 21 kwietnia przed godziną 11 stawiło się 16 drużyn szkół podstawowych chłopców. Nasza szkoła startowała w składzie: Raczek Piotr, Rogacz Grzegorz, Turski Krzysztof, Brożek Samuel, Jałtuszewski Jakub, Kowalczyk Kacper, Przedziński Kacper, Kowalczyk Jakub, Sokołowski Mateusz-rezerwa. Założeniem naszym przed startem było zdobycie miejsce na podium, mierzyliśmy wysoko ponieważ wiedzieliśmy że mamy bardzo dobry zespół który może być faworytem tego biegu który odbył się jako sztafeta 8×700 metrów (bieg wahadło).

 

Start rozpoczął się parę minut przed jedenastą. Pierwszym zawodnikiem naszej sztafety który rozpoczął  jedne z najważniejszych zawodów dla grupy tych chłopaków i opiekunów był Piotr Raczek który ukończył swój bieg na 7 miejscu. Piotrek stracił do pierwszego zawodnika ok 150m ale zawodnik z Rawy Mazowieckiej był poza zasięgiem. Drugi na trasę ruszył Grzegorz Rogacz który przybiegł do strefy zmian na 5 miejscu ze strata do prowadzącego ok 120m. Trzecia nasza zmiana była jedną z najlepszych na której biegł Turski Krzysztof. Krzysiu wyprowadził nasze ekipę na 2 miejsce odrabiający straty do prowadzącej Rawy na ok 100m. Następnym który ruszył na trasę był Samuel Brożek który nieco odrobił straty do lidera i powiększył przewagę nad 3 sztafetą do 40 m. 5 zmiana to nasz najmłodszy zawodnik Kowalczyk Kacper (uczeń piątej klasy) który kontrolował bieg na swojej zmianie. Przełomowy moment zawodów to zmiana Kuby Jałtuszewskiego który dogonił lidera na ok 70 m i powiększając przewagę na 3 ekipą, następnie na trasę ruszył Przedziński Kacper który swoim bardzo dobry biegiem dogonił rywala na ok 50m  i powiększył przewagę na resztą drużyn. Ostatnia zmiana to Kowalczyk Jakub (starszy brat Kacpra) który swoim biegiem pokazał że warto walczyć do końca i wierzyć w sukces, bo już po 450m dogonił swojego rywala z Rawy Mazowieckiej (prowadzili od momentu startu) po czym wyprzedzając go tuz przed nawrotem wyszedł na prowadzenie i już wtedy wiedzieliśmy wszyscy że do mety zostało 170m i nikt nie odbierze nam sukcesu jakim było zdobycie Mistrzostwa Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Po przekroczeniu przez Kubę linii mety radości i szczęścia nie było końca.  Za zdobycie pierwszego miejsca nasi młodzi zawodnicy otrzymali okazały puchar, złote medale i nagrody rzeczowe.

 

 

 

 

 

Komentuje opiekun Adam Kurpis: Takie chwile radości i zadowolenia  wynagradzają ciężki trud jaki my nauczyciele wkładamy w nauczenie i wyszkolenie swoich wychowanków. Podziękowania dla Beaty Szyjki która była z nami na tych zawodach i jej doświadczenie jako trenera która tuż przed startem zaproponowała jedną zmianę w tej sztafecie i był to posunięcie trafione w „10”. Świetna grupa młodych chłopców którzy osiągnęli fantastyczny wynik na zawodach rangi centralnej. Zdobycie Mistrzostwa Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowy to największy sukces naszej szkoły w tej dyscyplinie sportu (konkurencja zespołowa), który pokazuje że ciężką praca i determinacją można osiągnąć wspaniały sukces.

 

SP 15

 

Paweł Strzelczyk

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here