Laureaci Gimnazjum Nr 5 w konkursach XX Tygodnia Ziemi w Zabrzu

21 kwietnia 2013 w auli Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zostały podsumowane konkursy XX Tygodnia Ziemi pod hasłem „Woda łączy” pod honorowym patronatem Mirosława Sekuły Marszałka Województwa Śląskiego oraz Małgorzaty Mańki – Szulik Prezydenta Miasta Zabrze
Wśród uczniów gimnazjów województwa śląskiego biorących udział w konkursach Bartosz Migocki
z Gimnazjum Nr 5 w Raciborzu zdobył I miejsce w konkursie fotograficznym „Skarb planety”. Spośród 545 nadesłanych fotografii jury składające się z fotoreporterów i dziennikarzy wybrało prace Bartka: „Naszyjnik życia”, „O zmierzchu” i „Gdy chmury płaczą”.Dominika Szkolnik uzyskała II nagrodę w konkursie poetyckim „Źródło”, za wiersz, którego jest autorką. Wiersze zwycięzców oraz wiersz Dominiki „Do wody” został odczytany w trakcie uroczystej Gali wręczania nagród.

Wspólnym celem konkursów Tygodnia Ziemi jest rozbudzanie zainteresowań i rozwijanie wrażliwości na piękno otaczającej nas przyrody. W ten sposób uczniowie uczą się także szacunku dla skarbu, jakim jest dla nas woda, której zasoby wydają się nieograniczone, a jednak wielu ludzi na Ziemi cierpi na jej brak na co dzień.

Tematyka tych konkursów wpisuje się w misję naszej szkoły „Europejskiej szkoły ekologicznej”.

Opiekunem uczniów była nauczycielka geografii i edukacji ekologicznej Róża Szramek.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here