OSP z Tworkowa będzie miało sprzęt z najwyższej półki

0

Dzięki nowemu zestawowi hydraulicznemu, w który już niedługo wzbogaci się Ochotnicza Straż Pożarna z Tworkowa, strażacy będą mogli zabezpieczać i obsługiwać zdarzenia drogowe. Zakup sprzętu dofinansuje gmina.

Rada gminy Krzyżanowice postanowiła zainwestować w bezpieczeństwo i dofinansować zakup nowego hydraulicznego sprzętu do ratownictwa drogowego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Tworkowie. Na ten cel gmina zarezerwowała 25 tys. zł. Przypomnijmy, że OSP Tworków od 2001 roku znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo Gaśniczym. Dzięki zakupowi ochotnicy będą mogli także zabezpieczać miejsca zdarzeń drogowych.

- reklama -

 

Paulina Krupińska

 

 

 

———————————————

Polecamy również:

 

Krzyżanowice zaciągną pożyczkę, by poprawić jakość powietrza

W Krzyżanowicach przez kolejne dwa lata kontynuowany będzie program ograniczenia niskiej emisji. Na ten cel gmina zaciągnie pożyczkę z WFOŚiGW w Katowicach. Rada gminy podjęła już stosowaną uchwałę w tej sprawie.

Adam Ździebło w Krzyżanowicach promował przedsiębiorczość

Krzyżanowice otrzymały wsparcie finansowe na realizację projektu transgranicznego Start-up na pograniczu. Wiceminister Adam Ździebło zachęcał młodych mieszkańców gminy do szukania inspiracji i zakładania własnych firm.

Krzyżanowice nie zdążą z kanalizacją do 2015 roku

Rada gminy odstąpiła od podpisania umowy na budowę kanalizacji w Rzuchowie, Chałupkach i Rudyszwałdzie. Gmina została przyparta do muru, gdyż do końca 2015 roku każda gmina musi mieć rozwiązany problem gospodarki ściekowej.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here