Mniejszość niemiecka spotka się na Górze św. Anny

0

Od 31 maja do 2 czerwca na Górze św. Anny spotkają się pielgrzymi mniejszości niemieckiej. Spotkanie, oprócz charakteru religijnego, będzie miało również na celu konfrontację młodego pokolenia działaczy ze starszym. Jak podaje Portal Niemców w Polsce vdg.pl, 2 czerwca będzie miała miejsce pielgrzymka mniejszości narodowych na Górę św. Anny, na którą co roku przybywają tysiące Niemców i przedstawicieli innych mniejszości narodowych w Polsce. Wcześniej, w dniach 31.05.13 – 1.06.13, w Domu Pielgrzyma na Górze Świętej Anny odbędzie się również konferencja „Niemcy w Polsce. Dialog międzypokoleniowy: kompromis czy konflikt.

- reklama -
Konferencja jest skierowana do przedstawicieli mniejszości niemieckiej w Polsce i ma na celu konfrontację młodego pokolenia działaczy mniejszości z ich starszymi krajanami, naukę rozwiązywania konfliktów i wypracowywania kompromisu. – Konferencja to również miejsce wymiany doświadczeń, integracja i wspólna praca – informuje portal vdg.pl.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

P. Newerla: Racibórz nigdy nie będzie Ratiborem

– Z czasem wszyscy, także my – Polacy, przyzwyczaimy się do dwujęzycznych tablic – podsumował wykład dot. nazw miejscowości w powiecie raciborskim Paweł Newerla.

Rudnik chce mieć dwujęzyczne tablice z nazwami miejscowości

Gmina Rudnik będzie starać się o wpis do rejestru gmin, w których używane są nazwy w języku mniejszości. Wójt chce, aby przy wjeździe do każdej miejscowości stanęły tablice w języku polskim oraz w języku niemieckim.

Prof. G. Janusz: najbardziej drażni nas mniejszość niemiecka

W Łubowicach dyskutowano o mniejszościach narodowych. Według profesora Grzegorza Janusza, najwięcej kontrowersji nadal wzbudza mniejszość niemiecka. – Był czas, że w Polsce niszczyliśmy wszystko co niemieckie – mówił.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here