Bulwary Nadodrzańskie zyskają przystań kajakową i scenę

Ponad 4 mln dotacji otrzymał Racibórz na budowę przystani wodnej ze sceną na terenie modernizowanych Bulwarów Nadodrzańskich. Przysztań i scena powstaną na prawym brzegu rzeki, przy budynku po byłej wioślarni.

Zarząd Województwa Śląskiego zaktualizował listę projektów wybranych do dofinansowania i listę projektów rezerwowych w ramach naboru nr 03.02.02-121/11 dla Poddziałania 3.2.2. Infrastruktura okołoturystyczna/ podmioty publiczne.

- reklama -

Zgromadzone środki wraz z potencjalnymi oszczędnościami w ramach Priorytetu III. Turystyka pozwoliły na dofinansowanie projektów z listy rezerwowej.

Raciborski projekt otrzymał 85 % dofinansowania, co stanowi kwotę 4 197 331,14 zł.

Przystań kajakowa i scena do występów mają powstać na terenie leżącym na prawym brzegu Odry, przy budynku po byłej wioślarni.

 

/ps/

 

źródło: UM

- reklama -

9 KOMENTARZE

  1. Z tą sceną to przesada- jest scena w parku Roth, w Strzesze, na placu zamkowym i nie są wykorzystywane w 100%
    Za taką kwotę to chyba wszystko będzie z pozłacanego srebra:)

  2. Rzucili ochłap jak psu kość na pocieszenie po drodze Racibórz – Pszczyna. Inni będą sobie komfortowo po drogach expresowych jeździć, a wy w tym Raciborzu możecie sobie co najwyżej SPŁYWAĆ. Kajakiem, a po drodze poskaczcie sobie po scenie. Mieszkańcom tego zadupia powinno wystarczyć.

  3. Znowu scensa? Przecież wydali mnóstwo forsy na to coś w parku Roth, gdzie odbywają się jedynie letnie koncerty dla staruszków. Po co nam kolejna scena? Przecież nie ma u nas aż tylku imprez plenerowych na 50 osób, dla ktorych potrzeban jest kolejna mała scenka, która jest średnio praktyczna na większe imprezy. Bez sensu. Nie lepiej te pieniądze przeznaczyć na coś innego?

  4. Bulwary . W tym zasmolonym Racku i z kawałka trotuaru zrobia BULWAR a z ” krzipopy ” rzeka . BULWAR w Racku to smiech takie cos nazywac bulwarem . Mania wielkosci w miescinie o nazwie Racibórz

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here