Cztery miliony przeraziły prezydenta Lenka

0

200 tys. zł przeznaczy w przyszłym roku prezydent na modernizację bazy sportowej Unii Racibórz. Wszystkie miejskie LKS-y już się doczekały remontów, pora wesprzeć czwartoligowca, który prawie obronił się przed spadkiem.

Mirosław Lenk z inicjatywy rodziców i trenerów spotkał się niedawno z władzami klubu piłkarskiego KS Unia, dyrekcją SMS-u, rodzicami młodych piłkarzy i zawodnikami Unii. Rezultatem rozmów podzielił się z radnymi miejskimi podczas ostatniej sesji rady miasta.

- reklama -

Podczas spotkania ustalono, że młodzi piłkarze-uczniowie klasy piłkarskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego będą mogli trenować na płycie głównej stadionu OSiR przy Zamkowej, która dotychczas była zarezerwowana dla piłkarek RTP Unii. Wcześniej upominał się o to radny Stanisław Borowik (bezskutecznie) oraz Andrzej Lepczyński (nad wyraz skutecznie). Z tego co mówi prezydent, możliwość korzystania z płyty głównej ma być jeszcze rozszerzona.

Magistrat chce ponadto wyłożyć 200 tys. zł na renowację obiektu przy ul. Srebrnej, na którym mecze rozgrywa czwartoligowa Unia, choć obiekt należy do miasta. – LKS-y mamy już skończone w zakresie remontów i modernizacji boisk, teraz możemy się zaangażować w Srebrną – zapowiedział prezydent.

Prezydent poinformował, iż podjął pewne zobowiązania co do budowy boiska treningowego ze sztuczną nawierzchnią przy ul Zamkowej. Dokumentacja jest gotowa, ale trochę przerażają go koszty. – Mój entuzjazm trochę osłabł, ale można to rozłożyć na etapy na dwa lata, przez co będzie można ograniczyć trochę koszt tak do trzech milionów – podsumował.

 

Paweł Strzelczyk

 

 ————————————————

 

patrz także:

 

Fuzja Unii i Rafako: bieda + bieda = jedna wielka bieda

Jeszcze w ub. roku władze miasta we współpracy z klubami piłkarskimi KS Unia i Rafako Racibórz prowadziły rozmowy o ich fuzji. Miało to dać silną ekipę, nawet na miarę III ligi. Na jakim etapie sprawa jest obecnie?

 

 

Więcej pieniędzy dla RTP? Tak, ale dopiero po mistrzostwie

– Jak klub zdobędzie mistrzostwo kraju i awansuje do ligi mistrzyń to się zastanowię. Przynajmniej do czerwca temat jest zamknięty – deklaruje prezydent w odniesieniu do zwiększenia pomocy finansowej miasta dla RTP Unia.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here