Raciborscy kręglarze wśród najlepszych w mistrzostwach kraju

Bardzo udane dla raciborskich kręglarzy okazały się tegoroczne Mistrzostwa Polski Seniorów A. Wystartowała w nich dwójka raciborzan: Maciej Basista i Jerzy Kwaśny. Obaj zajęli miejsca w czołowej szóstce zawodów.

Mistrzostwa rozgrywane zostały w Poznaniu. Przez dwa dni w formule 120 rzutów dziennie (60 pełnych + 60 zbieranych). Dla raciborzan szczególnie udany był pierwszy dzień Mistrzostw. Świetne wyniki (547 i 528 kręgli) dały im 2. (Maciej Basista) i 3. (Jerzy Kwaśny) miejsca. Do drugiego dnia zawodów zakwalifikowało się 12 najlepszych mężczyzn i 4 najlepsze kobiety.

- reklama -

Drugiego dnia raciborzanie wystąpili w ostatnim finałowym bloku. Walka na torach była bardzo zacięta. Ostatecznie nasi kręglarze również wypadli dobrze i zbili odpowiednio 509 kręgli (Maciej Basista) i 499 kręgli (Jerzy Kwaśny). Drugiego dnia formą błysnął ubiegłoroczny mistrz Polski Marek Wojciechowski z Czarnej Kuli Poznań, który zbił aż 558 kręgli i dzięki temu obronił tytuł mistrzowski. Na 2. Miejscu uplasował się Andrzej Schmidt z Tucholanki Tuchola, a 3. miejsce zajął reprezentant RSKK OSiR Racibórz Maciej Basista. Na bardzo dobrym 5. miejscu uplasował się drugi z raciborzan Jerzy Kwaśny.

 

/KJ/

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. I chyba tylko za to okupuje od ponad 20 lat stołek dyrektora, ze czasami zajmie 4 miejsce w kręglach. Innych sukcesów i kwalifikacji ten dyrektor nie posiada, by pełnić obecną funkcję.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here