Siatkarskie zmagania pracowników zakładów poprawczych

8

Racibórz niepokonany!  [WIDEO]

24 maja o godzinie 8:00 na Arenie Rafako rozpoczęły się kolejne już Mistrzostwa Polski Pracowników zakładów Poprawczych i Schronisk dla Nieletnich w piłce siatkowej. Po tytuł mistrza Polski przybyły drużyny z Raciborza, Kcynia, Nowego nad Wisłą, Dominowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Pszczyny i Zawiercia

Na początku jak zwykle rozlosowano dwie grupy:

- reklama -
GRUPA 1
ZPiS Racibórz
SdN Dominów
ZP Ostrowiec Świętokrzyski
ZP Kcynia
GRUPA 2
ZPiSdN Zawiercie
ZP Nowe nad Wisłą
ZPiSdN Pszczyna
O godzinie 9:00 pierwsze drużyny stanęły do gry i rozpoczęła się pasjonująca walka. Zawodnicy już w pierwszych minutach pokazali, że zależy im na zwycięstwie i dawali z siebie wszystko. Z setu na set robiło się coraz goręcej, a publiczność nieśmiało zaczęła przekraczać progi Areny Rafako i dopingować ulubione drużyny. M.in. przybyły studentki AWF, które pięknym wyglądem i uśmiechem zagrzewały zawodników do walki.
 
 

 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
Podczas przerwy udało nam się porozmawiać chwilę z głównymi organizatorami rozgrywek, Mariuszem Zychmą, wychowawcą w ZPiSdN, dyrektorem tej placówki – Grzegorzem Bulendą oraz dyrektorem Areny Rafako – Krzysztofem Borkowskim. Wszyscy panowie wyrazili swoją radość z faktu, że powstała inicjatywa wspólnej gry w siatkówkę, a także z tego, że impreza od wielu lat cieszy się dużą popularnością. Zgłosiło się aż siedem zakładów, co świadczy samo za siebie. Zapytaliśmy także o to, jak na sportowe batalie wychowawców reagują wychowankowie. G. Bulenda powiedział, że wszyscy uczniowie wiernie im kibicują, cieszą się z wygranych, a smucą z porażek. Sami również czynnie uprawiają sport, w tym grę w siatkówkę i M. Zychma wyraził nadzieję, że poprzez takie inicjatywy uda się zachęcić młodzież do wzięcia przykładu z kadry.
 
 
Wychodząc z Areny Rafako zostawialiśmy za sobą uśmiechniętych zawodników ZPiSdN Racibórz, którzy właśnie wygrali kolejnego seta… 
Z uwagi na fakt, że informacji o mistrzostwach w siatkówce nie znaleźliśmy nawet na stronie Urzędu Miasta (pomimo tego, iż prezydent M.Lenk objął patronat nad imprezą), przypominamy  program na popołudnie i zachęcamy do licznego udziału w imprezie.
Po meczach półfinałowych zespoły udadzą się na zasłużony obiad, po którym przyjdzie czas już tylko na finał. Po meczach półfinałowych wszyscy uczestnicy przeniosą się na salę gimnastyczną ZPiSdN, gdzie o godzinie 16:30 odbędzie się mecz o 3 miejsce. Zakończenie zawodów i rozdanie nagród przewidziane zostało na godzinę 18:30. Dla chętnych dodam jeszcze, że podczas imprezy jest możliwe zwiedzenie nowoczesnego budynku ZPiSdN. Zapraszamy!
 
Wyniki fazy grupowej i półfinały: 
Grupa 1:
 
Racibórz – Dominów 2:0
Racibórz – Ostrowiec Św. 2:0
Racibórz – Kcynia 2:0
Dominów – Ostrowiec Św. 1:2
Dominów – Kcynia 2:0
Ostrowiec – Kcynia 2:0
 
Grupa 2:
 
Zawiercie – Nowe 2:0
Zawiercie – Pszczyna 2:0
Pszczyna – Nowe 2:0
 
Półfinały:
 
Racibórz – Pszczyna 2:0
Zawiercie – Ostrowiec Św. 2:0
 
OSTATECZNE WYNIKI:
 
Mistrzem Polski pracowników Zakładów Poprawczych i Schronisk dla Nieletnich została drużyna z Raciborza, która w finale pokonała ekipę z Zawiercia. Brązowe medale przypadły w udziale zawodnikom z Pszczyny. Najlepszym atakującym imprezy został Remigiusz Flak – Zawiercie, najlepszym rozgrywającym Grzegorz Bulenda – Racibórz, a MVP mistrzostw Mariusz Zychma – Racibórz.
 
 
 
 Marta Rajchel 
- reklama -

8 KOMENTARZE

  1. Mecze zaczęto o 9 rano – czemu dopiero teraz ukazala się informacja o tej imprezie?- czy naprawdę musiano rozgrywki prowadzić przy pustej widowni? To może nie warto wogóle podawać tego do wiadomości? Wielu z nas pewnie miało okazję pokibicować,bo nie wszyscy pracujemy od świtu,a na różne godziny mamy pracę.
    O bzdurach to pisze się tydzień wcześniej,a jak coś extra jest- to ….echhhh…szkoda słów! ;[

  2. To jedyny portal, który zamiescił w ogóle jakąkolwiek relację, więc to chyba coś znaczy?? Pani redaktor napisała, że nawet UM nie zamieścił programu i informacji o zawodach

  3. Tak było niestety. fajna zabawa ale nikt o tym nic nie wiedział. Miasto nie miało zapowiedzi, nigdzie palkatu ani informacji . Jedynie portal zamieścił relację. U nas w urzędzie nikogo to nie interesuje, nawet Marka Kurpisa (bo niby siatkowka ale nie jego 🙂 )

  4. Chyba nie ma sensu taka dyskusja i ten cały rejwach – to nie zadne tam zawody o powazne tytuły. Zwyczajna zabawa kilkunastu starszych gości, raczej dla pracownikow poparwczaka i ich osadzonych niż dla kibiców, a ciskacie sie jakby to była liga mistrzów. . byłem tam dzisiaj pzrez chwile i zapewniam was – nie ma czego zalować. poziom niżej sredniego, a czepianie sie urzedników z miasta jest niepowazne. Pozdrawiem!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here