Studenci PWSZ wystąpili dla przedszkolaków

Z okazji Dnia Dziecka studenci przygotowali dla dzieci z przedszkoli program pełen atrakcji: teatrzyk, zabawy twórcze i pyszny poczęstunek. Dzień Dziecka dla przedszkolaków – zdjęcia

Studenci II roku Edukacji elementarnej ze specjalnością dodatkową j. obcy zorganizowali dla dzieci przedszkolnych Dzień Dziecka. Zaproszono 200 dzieci z przedszkoli, w których studenci odbywali praktyki pedagogiczne. Atrakcje podzielono na dwie części: od 9.30 gościliśmy dzieci 6-letnie z Przedszkola w Syryni i Przedszkola w Lubomi, zaś od 12.30 z Przedszkola Nr 23 i Nr 14 w Raciborzu.

- reklama -

 

 

Studentki przygotowały bardzo ciekawy spektakl teatralny „Przygody Dorotki w krainie bajek”, w którym to czynny udział brały przedszkolaki oraz gry i zabawy ruchowe i plastyczne. W Jednej z sal dzieci malowały farbami dmuchając w pędzelki i puszczały na wodzie papierowe statki, w drugiej zaś tańczyły do upadłego razem z dzielnymi studentkami (piszę dzielnymi, gdyż widziałam na własne oczy jak ciężko okiełznać taką gromadę pełną energii) Dodatkową atrakcją było stoisko, przy którym chętnym dzieciom studentki malowały buzie – tutaj przedszkolaki były prawie jednomyślne, w rezultacie czego po korytarzu biegały prawie same kotki. Na końcu czekała na maluchy jeszcze jedna niespodzianka – słodki upominek i balonikowe zwierzątko dla każdego. Myślę, że studentki spisały się na medal, a poświadczyć to mogły zmęczone, ale uśmiechnięte buzie dzieci.

 

 

Marta Rajchel

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here