Wysoki poziom wody w Odrze i kanale Ulga. Zobacz zdjęcia

Wody w Odrze przybywa z dnia na dzień (zdjęcia). Poziom wody na wodowskazach w Krzyżanowicach, Chałupkach i Miedoni przekroczyła stan ostrzegawczy. To jednak nie koniec, bo deszcz ma padać jeszcze przez kilka dni.

W środę, 5 czerwca poziom wody w Odrze na wodowskazach w Chałupkach, Krzyżanowicach i Miedoni przekroczył stan ostrzegawczy. Wody w rzece przybywało systematycznie już od kilku dni. Największy wzrost odnotowano 4 i 3 czerwca. Wówczas w ciągu jednej doby przybywało około metra wody. Od kilku godzin poziom wody nie zmienia się. Ma to z pewnością związek z chwilowym brakiem opadów deszczu. 

- reklama -

 

Jeśli chodzi o Racibórz to zarówno koryto Odry jak i kanału Ulga wypełnione są po same brzegi. Jak na razie nie ma zagrożenia powodzią, jednak mieszkańcy z niepokojem spoglądają w stronę rzeki.  

 

Jak zapowiadają meteorolodzy oraz hydrolodzy, wody w Odrze z pewnością będzie jeszcze przybywać. Prognozy pogody nie napawają bowiem optymizmem. Przez co najmniej kilka dni możemy spodziewać się ulewnych deszczy, a nawet burz z gradem.

 

 

 

Paulina Krupińska

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here