M. Migalski funduje wycieczki dla amatorów historii

Zbliża się trzecia edycja Wielkiego Testu z Historii Śląska. W tym roku tematem wiodącym będą działania powstańców styczniowych na obszarze województwa. Najlepsi konkursowicze pojadą w nagrodę do Brukseli. Już 20 czerwca 2013 odbędzie się III Edycja Wielkiego Testu z Historii Śląska „Powstanie Styczniowe na terenie dzisiejszego województwa śląskiego”. Do udziału w konkursie zachęca europoseł Marek Migalski, który ufundował nagrody do konkursu – 10 wycieczek do Brukseli.

- reklama -

90 proc. pytań konkursowych będzie miało swoje źródło w dostępnym na stronie slaskitest.pl Kurierze Powstańczym.
– Poprzez naszą inicjatywę pragniemy uczcić 150-tą rocznicę Powstania Styczniowego oraz upamiętnić wielkich bohaterów tamtych wydarzeń. Celem przedsięwzięcia jest również popularyzacja i upowszechnienie wiedzy dotyczącej tego okresu naszej historii. Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie osoby, które ukończyły 14 lat. Konkurs skierowany jest do mieszkańców całej Polski, zainteresowanych tą tematyką – informują organizatorzy konkursu.

III Edycja Wielkiego Testu z Historii Śląska „Powstanie Styczniowe na terenie dzisiejszego województwa śląskiego” odbędzie się 20 czerwca w Sali Sejmu Śląskiego przy ulicy Ligonia 46 w Katowicach o godzinie 10:00. Organizatorzy proszą o dokonanie rejestracji do 19 czerwca (mailowo – [email protected], za pośrednictwem strony internetowej –  www.skaskitest.pl, telefonicznie – 32 209 78 37,  32 353 80 43, tradycyjną drogą pocztową – Stowarzyszenie Projekt Śląsk 40-006 Katowice, ul. Warszawska 10/37).

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

M. Migalski rezygnuje z bloga przez "chamstwo internautów"

– Przestałem wierzyć w ideę bloga – wyznaje rozgoryczony "chamstwem i wulgarnością" w komentarzach do swojego bloga Marek Migalski. Miłośnicy twórczości europosła mogą jednak spać spokojnie…

P. Newerla: Racibórz nigdy nie będzie Ratiborem

– Z czasem wszyscy, także my – Polacy, przyzwyczaimy się do dwujęzycznych tablic – podsumował wykład dot. nazw miejscowości w powiecie raciborskim Paweł Newerla.

Z Brzezia do Rzymu: setna rocznica Śląskiej Pielgrzymki

Na wezwanie Pius X z 1913 roku odpowiedziało 372 mieszkańców Śląska, w tym mieszkańcy Brzezia. Jesienią 1913 roku wyruszyli w długą drogę do Rzymu, aby uczcić rocznicę wydania przez cesarza Konstantyna edyktu mediolańskiego.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

———————————————————————————————————————

- reklama -

3 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here