Dnia 5 czerwca br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 najmłodszym uczniom klasy pierwszej i drugiej wiersze Juliana Tuwima czytał proboszcz tutejszej parfii
św. Paschalisa na Płoni o. Lucjan. To niewątpliwie ciekawe spotkanie z książką odbyło się
w ramach ogólnopolskiej kampanii ,,Cała Polska Czyta Dzieciom’’. Projekt ten nie tylko wychowuje, lecz także edukuje i zbliża młodego czytelnika do zaprzyjaźnienia się z lekturą książki.
Czytanie to jedno, a kontakt z językiem ojczystym to drugie. Te dwie rzeczy są bardzo ważne dla pokolenia najmłodszych w naszym społeczeństwie. Czytanie dzieciom w każdym wieku, każdego dnia ma pozytywny wpływ na rozwój jego mózgu i mowy. Czytanie niewątpliwie pobudza wyobraźnię dziecka, nie zabija jego zdolności do marzeń i widzenia świata oczami wyobraźni tak, jak dzieje się to w przypadku obcowania jedynie z filmami
i grami komputerowymi. Podczas wzorowego, niemalże aktorskiego czytania wierszy przez Ojca Lucjana szybko okazało się, że czytanie dzieciom niesie im niezwykłą radość, przygodę i zabawę. To wspólne czytelnicze spotkanie zachęciło niewątpliwie wszystkich jego uczestników do korzystania z naszej biblioteki.
SPOTKANIE Z POEZJĄ TUWIMA W SZKOLNEJ BILBIOTECE
- reklama -





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)

![Literackie pożegnanie ósmoklasistek w bibliotece na Płoni [ZDJĘCIA] Literackie pożegnanie ósmoklasistek w bibliotece na Płoni](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/06/ksiazka-na-wakacje.jpg)








