Czyste powietrze wokół nas!

W roku szkolnym 2012/2013 grupa integracyjna pięciolatków przystąpiła do realizacji programu edukacyjnego ,,Czyste powietrze wokół nas”, który jest jednym z narzędzi służących do realizacji celów Narodowego Programu Zdrowia na lata 2009 – 2015 w zakresie ochrony zdrowia oraz rozwoju dzieci przed narażeniem na dym tytoniowy.

Program realizowany był w dniach 08.04.2013r – 13.04.2013r.
Założeniem programu było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy, oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.
Dzięki tym zajęciom dzieci zwiększyły wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu, obserwowały podczas wycieczki źródła dymu oraz poznały przyczyny ich wydobywania, projektowały własny znaczek ,,Nie pal przy mnie” ,rysowały różne źródła dymu, zapoznały się z postacią Dinusia.
Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w zajęciach, które pobudziły ich ciekawość poruszanymi tematami. Podczas rozmów na temat palenia papierosów i jego skutków dzieci wykazały się wysokim poziomem wiedzy. Proponowane zabawy ruchowe i tematyczne, ćwiczenia relaksacyjne zainspirowały ich wyobraźnię, czego efektem były różnorodne
i bardzo ciekawe prace plastyczne (np. projektowanie własnego znaczka z zakazem palenia). Do akcji antytytoniowej zostali włączeni również Rodzice otrzymali materiał edukacyjny dotyczący akcji, by w wolnej chwili mogli porozmawiać ze swoimi pociechami o treściach zrealizowanych w przedszkolu.

opr. S. Henrykowska – Jaśkowiak

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here