Studenci dzieciom, czyli fotografia na wesoło

0

Gminne Centrum Kultury w Nędzy zorganizowało warsztaty fotograficzne dla dzieci. Instruktorami byli studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, jednocześnie członkowie Zarządu Studenckiego Koła Naukowego Fotografi Artystycznej FOTON.

W zajęciach wzięło udział 11 osób w wieku 6-15 lat. Najpierw uczestnikom warsztatów wyjaśniono obrazowo różnice między fotografą klasyczną a cyfrową. Dzieci miały okazję pooglądać „archiwalne” aparaty fotografczne, w których zdjęcia uzyskiwano dzięki nośnikom negatywowym w formie taśmy filmowej. Po krótkim wprowadzeniu wszyscy uczestnicy wybrali się na spacer z aparatami fotografcznymi w poszukiwaniu śladów wiosny. Znaleźli ich wiele, ponieważ pogoda sprzyjała tego rodzaju działaniom. Zwieńczeniem warsztatów była tajemnicza zabawa z kremem Nivea i kartką papieru fotografcznego. Zdejmowaliśmy „odciski" z różnych części ciała, po czym kartki papieru światłoczułego wkładaliśmy do wywoływacza, wody, utrwalacza i znowu wody. Po wyjęciu kremowych fotogramów z kuwet, efekt był zaskakujący! Dzieci nie mogły przestać odbijać swoich twarzy, rąk, kwiatków i wielu innych elementów znajdujących się w zasięgu ręki.

- reklama -

 

 

 

 

 

„A możemy jeszcze coś zrobić?” – pytały. „A ma pani jeszcze jakieś kartki, które można odbić?”, „A kiedy będą kolejne warsztaty?” Pytały i pytały. Chciały tym sposobem zatrzymać studentów jak najdłużej. Mamy nadzieję, że współpraca między FOTON-em, reprezentującym Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Raciborzu, a Gminnym Centrum Kultury w Nędzy tak szybko się nie zakończy. Po zajęciach nie było końca pytaniom, kiedy odbędą się kolejne warsztaty? „Zastanawiamy się w Gminnym Centrum Kultury nad założeniem KOŁA MAŁEGO FOTOGRAFA, które oddalibyśmy pod merytoryczną opiekę członkom Foton-u”  – mówi Julia Parzonka – organizator imprezy. Tak więc może już niedługo ukaże się w „Eunomii” kolejna relacja z podobnych przedsięwzięć.

Patrycja Cichy, FOTON

 

Artykuł zaczerpnięto z Eunomii nr 63 / maj 2013

 

 

      Czytaj pełne wydanie

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here