Jerzy Pośpiech w gronie ekspertów Ministertwa Sportu

10

Dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej PWSZ w Raciborzu, prof. Jerzy Pośpiech został zaproszony przez minister Joannę Muchę do pracy w zespole eksperckim w obszarze dotyczącym zajęć wychowania fizycznego.

Imponujący dorobek naukowy prof. Jerzego Pośpiecha i uznanie jakim się cieszy obecny Dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej PWSZ w Raciborzu w środowisku ekspertów kultury fizycznej i wychowania fizycznego, sprawiły, że Joanna Mucha, Minister Sportu i Turystyki, zaprosiła raciborskiego uczonego „do pracy w Zespole Eksperckim w obszarze dotyczącym zajęć wychowania fizycznego i aktywności fizycznej uczniów” (to cytat z pisma Minister Muchy skierowanego do prof. Pośpiecha).

- reklama -

Zespół ma zanalizować stan tych właśnie dziedzin i następnie wypracować sugestie dotyczące zmian w systemie realizowania zajęć z wychowania fizycznego w szkołach. Obok prof. Pośpiecha w gremium tym, które już podjęło prace, znaleźli się: prof. Barbara Wojnarowska z Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Tomasz Frołowicz (AWFiS w Gdańsku), dr Janusz Dobosz (AWF Warszawa), dr Małgorzata Plichcińska (doradca metodyczny w Warszawie), dr Eligiusz Madejski (AWF Kraków).

 

 

 

 

 

 

Artykuł zaczerpnięto z Eunomii nr 63 / maj 2013

 

 

      Czytaj pełne wydanie

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

10 KOMENTARZE

 1. ,,[b]tylko[/b] wyguglałem,, na temat POruszony przez oddaną do dysPOzycji PRemierowi ,,brzęczącą,, ministrę …
  i … byc może – daj Boże – ta jedna ,,komisyja,, więcej da niż ,,doradcy Chmary,, …
  [color=#ff0000]Orliki częściej zamkniete niz otwarte[/color] …[b] Wystarczy[/b] ? Czy nadzwyczajni profesorowie sPOwodują ich … otwarcie dla ,,dzieciaków z POdwórek,, ?
  Śmiem wątpić …
  A nasz doktor bardziej ,,spełnił by się,, -tak rokuje – w jakiejś ,,koMISYJI,, d/s ,,sPOrtowo-byznesowych,,. W tym DOŚWIADCZENIA ma większe niż w/w ,,ministra,, …

 2. dbb

  myślałem że mucha jest zdymisjowana

 3. wiem

  ,, Imponujący dorobek naukowy prof. Jerzego Pośpiecha i uznanie jakim się cieszy obecny Dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej PWSZ w Raciborzu, w środowisku ekspertów kultury fizycznej i wychowania fizycznego,,

  IMPONUJACY DOROBEK NAUKOWY POSIADA W RACIBORZU TYLKO JEDEN AUTENTYCZNY P R O F E S O R [color=#0000ff]- JOACHIM RACZEK, KTÓRY PRZESZEDŁ WSZYSTKIE SZCZEBLE WTAJEMNICZENIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO, OD NAUCZYCIELA PODSTAWÓWKI , AŻ DO R E K T O R A WŁACZNIE AWF , POŚPIECH TO …..TYLKO ZŁOTOUSTY KRASOMÓWCA![/color] SAMA TEORIA KSIĄŻKOWA, BEZ OSOBISTEJ PRAKTYKI POZA KILKOMA LATAMI PRACY W ,,BUDOWLANCE,, ALE WIEDZA O TYM FAKCIE TYLKO NIELICZNI !

 4. YY

  Eksperckie dyskusje o wuefie – są oczywiście w tym kraju najważniejsze ; )

 5. wiem

  W 1959 roku ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie uzyskując tytuł magistra. Po studiach był nauczycielem wychowania fizycznego i trenerrem. W 1970 roku zdobył stopień doktora, a w 1980 roku uzyskał habilitację. Od 1971 roku do 1972 roku był trenerem kadry narodowej w lekkoatletyce. W 1981 roku rozpoczął pracę jako nauczyciel akademicki w Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. W 1987 roku dzięki jego zabiegom powstała pierwsza w Polsce Katedra Motoryczności Człowieka[1].
  W latach 1990–1996 był rektorem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Podczas jego kadencji m.in. wprowadził nowy przedmiot do nauczania, „Teorię motoryczności”. Od 1993 roku Joachim Raczek jest członkiem Komitetu Nauk o Kulturze Fizycznej Polskiej Akademii Nauk. W latach 2001–2007 był pierwszym rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu[1].

 6. wiem

  ,,DOROBEK,, Jerzego Pospiecha jest m i z e r n y w porównaniu do Joachima RACZKA – p e r ł y Raciborza w zakresie WF!
  Joachim Raczek napisał ponad…… 300 publikacji oraz …..20 książek. Jest członkiem komitetów naukowych i redakcyjnych wielu specjalistycznych pism wydawanych w kraju i za granicą, między innymi: Journal of Human Kinetics, Gymnica, Leistungssport oraz Człowiek i Ruch[1].

 7. bravo!

  Wspaniale! Należało sie mu! Gratulacje i oklaski!

 8. Z J.Pospiecha to ekspert od…..wodolejstwa – najwyższa półka!
  Tu macie zasłużonego praktyka od WF i osiagniec, wymiernych na tym polu Karola SZYNOLA – SMS[img]upload/small_15ScreenShot042.jpg[/img]

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here