Festiwal Piecowisko z Jelonkiem – co jeszcze w ten weekend?

0

Bez wątpienia największymi wydarzeniami zbliżającego się weekendu będzie jubileusz 50-lecia awansu Unii Racibórz do pierwszej ligi, zamkowa noc z duchami, spływ między zamkami oraz festiwal Piecowisko.

28 czerwca: festiwal Piecowisko z Jelonkiem

- reklama -

W piątek, 28 czerwca na boisku sportowym w Piecach odbędzie się festiwal Piecowisko. Podczas festiwalu wystąpią zespoły Helloday, Rise Up, Patafians Masta, Hajva oraz Alyson Vane. Gwiazdą imprezy będzie zespół Jelonek. Nie zabraknie także zlotu motocyklistów. Początek imprezy o godz. 18.00. Bilety w przedsprzedaży w cenie 12 zł, natomiast w dniu koncertu 20 zł.

 

 

 

28 czerwca: II Noc z Duchami na Zamku Piastowskim

28 czerwca o 20.00 Zamek Piastowski zaprasza na II Noc z Duchami. Tegoroczna edycja nawiąże do tradycji Nocy Świętojańskiej. Zaczynamy o 19.30 w sali konferencyjnej domu książęcego krótkim Crazy dancem i dłuższym blokiem popularno-naukowym. Sala tronowa zamku, najbardziej okazała, za sprawą Muzeum Horroru w Wojnowicach zamieni się w pokój magii i czarów. Od 21.00 bawimy się na zamkowym dziedzińcu. Tu, na scenie, występy tworkowskiego Uśmiechu, wojnowickiego Zyg-Zaka i Gimnazjum nr 3 z Raciborza. A co na finał? Wzorem ubiegłego roku wielkie fire show. II Zamkową Noc z Duchami zwieńczy inscenizacja Nocy Kupały (22.30) – inscenizacja świętojańska w wykonaniu młodych aktorów Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu zakończona puszczaniem wianków na Odrze.

 

 

29 czerwca: Wystawa makiet stadionów Euro 2012

Fundacja PBG oraz PBG Gallery a także Rafako S.A. zapraszają 29 czerwca o godz. 12.00 na Zamek Piastowski w Raciborzu, gdzie zostaną zaprezentowane makiety stadionów zbudowanych na Euro 2012. Sporych rozmiarów makiety Stadionu Narodowego w Warszawie, PGE Areny w Gdańsku oraz Stadionu Miejskiego w Poznaniu podróżują po całym kraju, a do Raciborza przyjadą z Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej. Dzięki przychylności Starostwa Powiatowego staną na zamkowym dziedzińcu. Makiety wykonał znany polski rzeźbiarz Roman Kosmala.

29 czerwca: Rozpoczęcie wakacji na Magicznej Plaży

W sobotę, 29 czerwca w godzinach od 19.00 do 4.00 na Magicznej Plaży w Bukowie odbędzie się impreza z okazji pierwszego dnia wakacji 2013. Bilety w cenie 15 złotych.

29 czerwca: Premierowy spektakl Teatru Szydełko

W sobotę, 29 czerwca o godzinie 17:00 Teatr Szydełko zaprasza na premierowy spektakl "Bajka o dwóch królestwach",  miejsce: sala widowiskowa Wodzisławskiego Centrum Kultury, cena biletu: 10 zł.

29 czerwca: Spływ między zamkami ruszy z Raciborza

W sobotę, 29 czerwca z Raciborza wyruszy "Spływ między zamkami". – Start o godz. 9.30 z Parku Zamkowego na wysokości raciborskiego zamku, na początek zaplanowaliśmy dla uczestników jego zwiedzanie. Potem popłyniemy do Lasak, a stamtąd pieszo do Sławikowa, uczestnicy zwiedzą kościół św. Jerzego i ruiny pałacu – informuje Jan Deńca z urzędu gminy w Rudniku. Impreza zakończy się piknikiem przy świetlicy wiejskiej w Sławikowie.

29 czerwca: RTP Unia Racibórz vs. Akademicka Reprezentacja Kanady

W sobotę, 29 czerwca o godz. 15.00 na stadionie OSiR przy ul. Zamkowej w Raciborzu rozegrany zostanie mecz towarzyski pomiędzy RTP Unią Racibórz a kobiecą Akademicką Reprezentacją Kanady. Wstęp wolny.

29 – 30 czerwca: 50-lecie awansu Unii Racibórz do pierwszej ligi

W 1963 roku piłkarze Unii Racibórz awansowali do pierwszej ligi. 29 czerwca obchodzić będziemy 50-lecie tego wydarzenia. Z tej okazji OSiR zaplanował uroczystość z udziałem byłych piłkarzy i kibiców. W programie obchodów znalazły się:

Sobota, 29 czerwca:
1) Mecz towarzyski piłki nożnej kobiet:  RTP Unia Racibórz – Akademicka Reprezentacja Kanady (Stadion OSiR, ul. Zamkowa 4, g. 15.00 – organizator OSiR Racibórz, RTP Unia Racibórz),
2) Uroczysta Gala z okazji Jubileuszu 50-lecia awansu Unii Racibórz do I ligi piłki nożnej (Arena Rafako, ul. Łąkowa 31, g. 18.30 – organizator OSiR Racibórz).

Niedziela, 30 czerwca:
1) Msza Św. w Parafii pw. Wniebowzięcia NMP (ul. Mickiewicza, g. 10.30),
2) Festyn rodzinny w ramach Obchodów Jubileuszu 50-lecia awansu KS Unii Racibórz do I ligi piłki nożnej (Stadion KS Unia Racibórz, ul. Srebrna 12, g. 14.00) – organizator KS Unia Racibórz.

 

 

 

30 czerwca: Zawody sikawek konnych w Bieńkowicach

W niedzielę, 30 czerwca o godz. 13.30 na boisku LKS Bieńkowice odbędą się Zawody Sikawek Konnych o Puchar Starosty Raciborskiego. Organizatorem VIII Powiatowych i V Międzynarodowych Zawodów Sikawek Konnych o Puchar Starosty Raciborskiego jest OSP Bieńkowice. W ramach zawodów zorganizowany zostanie Festyn Rodzinny oraz pokazy strażackie.

30 czerwca: Odsłonięcie pomnika poświęconego ofiarom wojen i przemocy

W niedzielę, 30 czerwca o godz. 15.30 na cmentarzu przy ulicy Adamczyka w Raciborzu odbędzie się uroczyste odsłonięcie pomnika poświęconego wszystkim ofiarom wojen i przemocy. Na uroczystość zaprasza Raciborska Fundacja im. Stronk w Norden.

 

Paulina Krupińska

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here